Starkl - zkušenosti



host - 81.174 (?)
9.1.2014 18:16

Mám tu samou skušenost-ani jedna ze tří hlíz nevzešla, ale na reklamaci reagovali a vrátili mi peníze. Od jiného prodejce jsem koupil jednu hlízu habenarie a ta mi vzešla. Je to japonská terestická orchidej, která na zimu zatahujea musí být až do jara v suchu a chladnu-nejlépe v lednici.

HABENARIA MEDUSAE
HABENARIA MEDUSAE
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 121.108 (?), 3.5.2012 17:54

Před 3 dny nám došel balík od Strarkl(a)... Moc se nám líbila na obrázku Japonská ptačí květina Habenaria Radiata... tak jsme ji objednali a těšili se...

Má to háček - za 249 korun dostanete koncem dubna 3 prťavé hlízky, které jsme mimochodem v balíku napoprvé nenašli, tak jsme to v domění, že příjdou rostliny, vyreklamovali...

Další věc je, že tyto rostlinky máte sadit začátkem jara, takže se na ty prcky-hlízky budeme rok jen dívat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 119.101 (?), 3.5.2012 19:11

Rozhodně bych je hned vysadil. A snad vyrostou a dost možná alespoň trochu pokvetou.

Hlízky jen tak nasucho by do příštího roku nevydržely. Berte to podobně jako mečíky nebo jiřiny či kany: zjara do země, na podzim vyjmout a skladovat...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 2.7.2013 10:27

Mám úplně stejnou zkušenost od fy. Bakker. Koncem května mě přišel v balíčku mezi papíry sáčíček" se třemi hlízkami velikosti většího hrachu, který jsem málem vyhodila. Zasadila jsem přesně podle návodu, pravidelně kontrolovala, aby zem nevyschla. Dnes je 2.7.2013 a kde nic tu nic. Ráda bych, kdyby se ozval někdo, komu se podařilo ptačí květinu vypěstovat. Předem díky za odpověď!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.202 (?), 4.10.2013 17:09

Ha benarii jsem objednala v červnu, došly 3 malinké hlízky, zasadila jsem je do kvěnináče a v polovině srpna nádherně vykvetla.

habenaria
habenaria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.174 (?), 9.1.2014 18:16

Mám tu samou skušenost-ani jedna ze tří hlíz nevzešla, ale na reklamaci reagovali a vrátili mi peníze. Od jiného prodejce jsem koupil jednu hlízu habenarie a ta mi vzešla. Je to japonská terestická orchidej, která na zimu zatahujea musí být až do jara v suchu a chladnu-nejlépe v lednici.

HABENARIA MEDUSAE
HABENARIA MEDUSAE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.1 (?), 7.1.2012 14:59

Já objednala jednou, zkušenost výborná. Rychle vyřízeno, všechno v pořádku.

Samozřejmě kopírované květy v katalogu mě taky štvou. Jenže... je to prostě reklama jako každá jiná - a tudíž to člověk musí brát s nadhledem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 7.1.2012 15:25

Když tady začínal, tak jsem pár věcí objednal. Něco nepřežilo, něco se neujalo vůbec. Je předražený. Už bych tam nenakupoval.

Katalog je fotomontáž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.88 (?), 7.1.2012 15:30

Mají tam několik zajímavých věcí, ale celkově se to moc nevyplatí.

Poslední zásilku mi odeslali v pátek, což dobrý zahradník nikdy neudělá (taky podle toho pak vypadala).  

Následná reklamace vcelku bez problémů, ale kdo to chce řešit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.1 (?), 8.1.2012 13:22

Nejlepší asi bude prohlédnout si katalog, vybrat, a objednat jinde.

Pokud tu konkrétní rostlinu jinde nemají, tak bych ji prostě objednala, co už, nejde o život, ne. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.163 (?), 8.1.2012 15:45

Já osobně mám se Starklem dobrou zkušenost. Je pravda, že zaslané rostliny jsou někdy poschlé či poškozené nebo jiné odrůdy, ale není problém je vyměnit. Mám dobrou zkušenost s jejich stromky. Jsou to sice zastřižené špičáky, ale jsou zdravé a rostou lépe než ty ze zahradnictví. Ale jak už tu jiní píší na internetu naleznete spoustu různých e-shopů s širším sortimentem.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika