Kde koupím kvalitní růže na kolínsku?



Stránky: 1,  2   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?) 
28.12.2014 10:56, zobrazeno: 12559x

Zdravím všechny a můj dotaz je v titulku. Prosím o tipy. Chci osázet předzahrádku a ráda bych koupila odolné růže, o které se budu starat jen občas. Tedy až dospějí samozřejmě. Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 28.12.2014 15:47

Zdravím, dlouho jste tady nebyla. Co takhle školky Hruška?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 29.12.2014 12:58

No jo, zaměstnává mě štěně :-) Pana Hrušku mám nejblíž, to je fakt. Taky je nová prodejna přímo v Kolíně-Jašovi, nebo Parkon v Libici a něco je v Dobrém Poli, možná Obi... Starkl nevím...? Našla jsem taky Obchod s růžemi v Přerově nad Labem. Spíš mě zajímá, kam se vydat pro dobré sazenice. Máte zkušenost? Ještě jsem růže nekupovala. A chci něco, co pořádně vyroste, klidně dva metry a budu k tomu chodit tak třikrát, čtyřikrát za sezónu. A nebudu to muset ničím stříkat a děsit se, co zas ty mšice. Jednu takovou stařičkou růži před domem máme, ale asi už dlouho nevydrží. Absolutně mi vyhovuje, stará se o sebe sama. Možná chci nemožné, ale proč to nezkusit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.12.2014 13:58

Možná spíše než zahradnictví byste měla vybírat druh růže (možná by vaše představy splňovala růže svraskalá) a tu pak koupit v libovolném zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 29.12.2014 15:03

Co takhle tu Vaši stávající bojovnici nařízkovat, v následující sezoně ji z úcty věnovat nadstandartní péči, v dalším roce ji v předjaří radikálně-cca na 15cm komplet seříznout-pak by mohla vstát z popela jako bájný pták Fénix a dál Vás těšit další dlouhá léta! S.P.,Ch.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 29.12.2014 15:46

Ach, ach, jsem v tomto směru dosud nepolíbená, rouby, očka, řízky indecision. A taky se to musí cpát do ledničky, že? Pro Ferdu- svraskalá je pěkná, ale to bych za ní svraskla taky, páč bych brzy ani okno neotevřela. Ale dobře, potřebuju bez ohledu na barvu nějakou plně rezistentní a mrazuvzdornou velikou děvenku do předzahrádky, je to na jih a do dlážděné silnice, kde to v létě fakt praží a v zimě fičí. Že by jich více nebylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 29.12.2014 20:15

Nařízkovat ji můžete zkusit pod sklenici - při kvetení v červnu uříznout dokvétající květ se 4mi listy, spodek poprášit stimulátorem (používám běžný AS-1) a zasadit do polostínu - 2 listy do země, dva listy nad zem, semeník květu ponechat, zalít, přiklopit cca 4 l lahví. Nechat přikryté do příštího dubna, pak lahev sundat, a podle růstu buď hned nebo další jaro přesadit na konečné stanoviště. Je tady víc popisů řízkování růží, někdo nechává listy, někdo ne, někdo dává do země tři očka... Ale rychlejší je koupit hotovou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 29.12.2014 20:35

Napište, jakou výšku může dorůst, jak velký chcete květ (velkokvětá, mnohokvětá, sadová), příp.jakou barvu nejlépe. Jinak žádná růže není plně rezistentní k černé skvrnitosti a padlí, jsou jen více- čí méně- náchylné.

Sama bych pro efekt asi volila třeba Big Purple, Kronenboug, Gloria Dei, Lidku nebo Helenku - mrkněte se na ruze.wi       

Nižší pro celoroční kvetení až do mrazů se mi osvědčila vícekvětá Kimono.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 30.12.2014 20:47

Přikládám starší obrázek mé zřejmě umírající favoritky. Pokusím se ji nařízkovat, jak píšete, Lído, za to nic nedám. Jen jestli ještě obrazí. Letos měla jen pár slabých výhonů. Ale přesto kvetla jako vždy až do mrazů. Pro jistotu budu hledat hotovou sazenici. V mé představě je to do dvou metrů vysoký keř, opakovaně kvetoucí, klidně zase červeně nebo růžově. Líbí se mi taky anglické růže. 

před šesti lety
před šesti lety
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 30.12.2014 23:30

Pěkná! Jinak tady bylo dříve uváděno, že kvalitní sazenice a velký výběr mají Pelcovi a p.Šíp. Vlastní zkušenost s nimi nemám. Nějaké růže jsem objednávala v Kunraticích (sazanice pěkné, ale byly tam zaměněné některé odrůdy), pěkně mi rostly dříve kupované od Starkla. Ještě bych chtěla zkusit školku Malochýn. Poslední roky jsem dost řízkovala.

Kterou to máte nevím, zkuste prohlédnout ruze.wi - z těch mnou uvedených je Lidka ohnivější a Big Purple víc do fialova.        Lída

Big Purple
Big Purple
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika