Zničený trávník



afinitor - (4) - 242.70 (?) 
21.3.2017 18:29, zobrazeno: 4254x

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat.

Nyní na jaře původně vitální trávník je nyní zcela zničený, když tál sníh, byla jen místy vidět sněžná plíseň.

Lokalita - Vysočina, 560 m.n.m., třetí zima, pravidelná zálivka závlahovým systémem, kosím vřetenovkou, organominerální hnojivo + s draslíkem pak na podzim, pravidelně, 2x ročně vertikutace s vyčesáním, minulý rok aerifikace s pískováním /křemičitý písek/, trávník byl hustý v kondici /viz foto/. Nyní je prakticky celý zcela poničený, co s tím? Dost jsem se staral, bavilo mne to, ale nyní jsem zcela zdrcen... díky.

léto 2016
léto 2016
březen01
březen01
březen02
březen02
březen03
březen03
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.3.2017 20:01

Prohrábnou, přihnojit dusíkem a hlavně ošetřit co nejdříve Rovralem nebo Ortivou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 22.3.2017 11:46

Dobrý den,

bohužel letos bude plísně sněžné hodně a to i v nížinách. Odumřelou trávu vyčešte a poté pohnojte, případně přesejte a dosypte subtrátem. Letos jsem na základě zkušeností jiných ošetřoval místa postižená plísní sněžnou Biovinem a opravu jsem mile překvapen, že to funguje. Biovin zastavil šíření a rozvoj plísně a postižená místa jsou již skoro opět zelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
afinitor - (4) - 227.252 (?), 22.3.2017 16:11

Dobrý den,

díky za reakce. Váhal jsem, jak jednotlivé kroky načasovat. Fotky jsou aktuální z 20.3., zdá se mi, že trávník ještě dost "spí"...

Laicky se zeptám, vyčesávat ručně hráběmi raději nežli strojně, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 22.3.2017 16:46

ano, u vás to bude jiné než v nížinách a teplejších částech ČR. Proto není kam spěchat. Nechám na Vašem uvážení.  Já vyčesávám ručními vertiutačními hraběmi Gardena pak použiji na dočištění husté hrábě s tenkými hroty od téhož výrobce. S výsledkem jsem spokojen, je to šetrnější a přijde mne že i vyčešu více stařiny než strojem. Samozřejmě velké plochy dělám strojově, ale s ručními vert. hráběmi nemám problém udělat 100m/2 najednou. Hnojil bych až po vyčesání, otázkou je co Vám tam zůstane a jak se bude trávník zotavovat, možná bude vhodné ta velká místa přesít. Postižení je to celkem masivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
afinitor - (4) - 242.70 (?), 24.3.2017 18:23

Na Vaši radu to zkusím od příštího týdne hráběmi a uvidím... Každopádně si lámu hlavu, kde jsem udělal v péči o trávník chybu. Sousedovic trávníky jsou totiž bez výraznější újmy i když vypadaly minulý rok dosti mizerně.  Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika