Zničený (suchý) trávník



Morfeuss - (5) - 44.28 (?) 
6.4.2017 14:28, zobrazeno: 5624x

Dobrý den,

prosím Vás o radu, co se zničeným trávníkem viz foto. Po odtání sněhu se mně na trávníku objevily úplně suché fleky, jako spálené. Trávník je úplně suchý, je z něj úplné seno. Před zimou byl trávník v dobré kondici a souvisle zelený bez známek poškození. Jedná se nějakou plíseň nebo jiné poškození? Mám tyto plochy ošetřit nějakou chemií nebo takto poškozená místa odstranit a znovu vyset?

Děkuji za radu

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Detail
Detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 6.4.2017 14:33

Solili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Morfeuss - (5) - 224.6 (?), 6.4.2017 16:21

Nesolili, na zahradě vůbec a už vůbec ne na trávě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.133 (?), 12.4.2017 10:15
Zdravím, přiznám se, že místy (také u obrubníku) mám stejný problém. Radu bych uvítal také, ale vidím to na nutné nové vysetí, což mi pěkně štve... I ta půda je tvrdá jako beton.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.198 (?), 12.4.2017 11:24

Ahoj.

Napadá mě, že podobně jsem kdysi měl trávník po sněhové zimě, kde byla hromada a chc..li na to psi.O plísni sněžné nemluvě.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.204 (?), 12.4.2017 19:05
Dobry den, dle foto to vypada na plisen sneznou. Casto se vyskytuje takhle u chodniku, protoze jak se hrabe snih tak podel cesty vznikaji vetsi vrstvy snehu, ktere pak dele odtavaji a snih lezi na travniku dlouho. Dale se vyskytuje na mistech, kde se pres zimu po travniku chodi. Muze se ale objevit i mimo tyto mista. Pokud Vam nevadi chemie, pak muzete preventivne na podzim travnik osetrit fungicidy. Ja osobne pouzivam a doporucuji prirodni pripravky. Nechci zde delat reklamu - lze dohledat. Take je dulezite na zimu travnik dostatecne vyhnojit hnojivem s prevahou drasliku. Zase doporucuji organicke (organicko-mineralni) hnojivo. Cim dele ho budete pouzivat tim lepsi bude vegetacni vrstva a travnik. Coz se o mineralnich (chemickych) hnojivech rici neda. Ale to uz je kazdeho rozhodnuti. Takto poskozena mista doporucuji vyhrabat, rozhodit travni semeno a prikryt vrstvickou travnikoveho (bezplevelneho) substratu + Prihnojit. Jinak doporucuji travnik piskovat. Pokud je vegetacni vrstva utuzena a tvrda (lze vyzkouset zapichnout vidle) je to spatne a s travnikem budete mit problemy porad. Dnes uz se lidi naucili provadet vertikutace, ale piskovani zcela opomijeji. Pritom je to to nejlepsi co pro travnik muzete udelat. O piskovani travniku tady jiz bylo taky hodne napsano. Kazdopadne doporucuji piskovat kazdy rok a pokud to spojite s aerifikaci provudusnenim vegetacni vrstvy dutymi hroty bude to jeste lepsi. Pisku neni nikdy dost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.118 (?), 26.4.2017 18:30

Nene na plíseň sněžnou to rozhodně nevypadá. O té něco vím a stekný problém mám i já. Je to totálně přeschlá tráva, ale proč?? po zimě?? Nedává to smysl. Plíseň potřebuje vlhko, to tady vidět není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika