Žlutý trávník



Stránky: 1,  2   
host - 211.30 (?) 
2.1.2015 15:26, zobrazeno: 16569x

Dobrý den. Opět mi na zimu zezloutlk trávník. Není to tedy po cele zahradě ale tak z půlky my zežloutl. Přikládám foto. To samý se mi stalo minulý rok. Na jaře ale opět pěkně zezelená. Nevíte proč? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 2.1.2015 15:30

..slím, že šel spát-je málo slun. svitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 14.1.2015 15:27

Dobrý den,

přes zimu nic výjímečného, barvě trávníku zimní období moc neprospívá (sníh, mráz, méně světla a živin) určitý vliv na to má i druhové složení, tedy některé travní druhy více žloutnou jiné zase méně. Mě např. mírně žloutne lipnice naopak kostřavy jsou zatím krásně zelené. V tuto dobu můžete klidně znovu pohnojit podzimním hnojivem, tráva úplně nespí, naopak v zimě se vytváří především kořenový systém. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.30 (?), 11.4.2015 15:19

Dobrý den. Tak přikládám foto trávníku ted na jaře. Nevím jestli přes zimu nějak zmrznul ale je na něj smutný pohled. Jako by byl spálený nebo zmrznuty je to možné? V týdnu jsem vertikuloval a hnojil. Pomůže to nebo to prostě časem vše zezelená? Bojím se tím vertikutátorem to přejet ještě jednou abych neudělal více škody než užitku. Moc děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.149 (?), 11.4.2015 17:55

Dobrý den, tohle už jsme tady jednou řešili, nemáte náhodou travní směs Barenburg. Mě to totiž dělá několik let ale vždycky to po pohnojení a vertikutaci pomůže a trávník znovu "naběhne do zeleného módu". Takže si myslím, že to bude v pohodě po pár dnech tepla i u Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.30 (?), 12.4.2015 19:24

Dobrý den. Travní směs mám Rekreační tmavá VV4/3. Složení je: Jilek vytrvalý, Kostřava červená, Kostřava ovčí a Lipnice luční. Minulý rok jsem to měl taky ale méně ale v létě krásně sytě zelený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 12.4.2015 7:57

Dobrý den,

již se tento problém zde rozebíral nedávno v jiném vláknu, ve stručnosti na základě mých poznatků na to mohla mít vliv suchá zima, kvalita připravenosti trávníku na zimu s tím související i podzimní a zimní hnojení a složení travní směsi, něktré druhy snášejí sucho a zimu lépe jiné hůře. Posekejte udělejte vertikutaci, pohnojte a pořádně zalejte. Pokud bude potřeba tak prověďte plošné dosetí. Trávník se do cca 3 týdnů vzpamatuje. Nicméně na hlubší rozbor vašeho trávníku je potřeba znát druh půdy, složení směsi a také jak a kdy jste hnojil a také oblast kde máte trávník.

Samozřejmě nepomohlo i to, že se nyní střídali teplé dny s mrazovými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.30 (?), 12.4.2015 20:38

Vertikutaci a hnojení jsem jiz provedl. Ale i po te vertikutaci suchá tráva uplne nezmizela ale je to lepsí. Myslíte že mám vertikutaci provest jeste jednou? Abych tomu více neuškodil nez pomohl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 13.4.2015 9:39

Dobrý den,

pokud jste prováděl vertikutaci před velikonoci a trávník přešel mrazíky, tak i přes pohnojení nastartování růstu nebude samozřejmě valné. Hodně lidí to letos uspěchalo, ale nic se nestalo, jen regenerace se protáhla. Počkejte nyní by to mělo již začít růst. Pokud u Vás kolem velikonoc hodně napršelo a bylo před tím pohnojeno tak by to mělo začít růst. Hnojivo se nejlépe aktivuje zálivkou a i tak po suší zimě potřebuje trávník zalít. Pokud jste např. loni nepřeséval tak klidně letos přesejte, směs podle toho co tam chcete mít.

Další vertikutaci bych nyní nedělal, maximálně vemte vyčesávací hrábě a vyčešte uschlou trávu, je to šetrnější než vertikutátor a také to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.30 (?), 14.4.2015 22:13

Dobrý den. Děkuji za odpoved. Ještě jak píšete o těch vyčesávacích hrábých je to to samé, když vymením ten nozový válec ve vertikutátoru za ten s těmi dráty? Jsem začátečník a nevím pořádně co k čemu slouží. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika