Zhorsujici se kvalita travniku



host - 29.13 (?)
7.8.2007 22:42
Je to zajimavé..  Spíš než spálené hnojivem mi to připadá, že vyschli slabí jedinci... Z toho kolmého fota nejde poznat jestli není posekán na krátko, jestli by přes vedra nebylo lepší nechat trávník delší, ještě když je "relativně" mlád a není ještě tak odolný....
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
fishes - (2), 19.7.2007 15:39, zobrazeno: 9307x
Dobry den,

pred 8-10 tydny jsem vysadil travnik, ktery 2-3x tydne secu vretenovou sekackou a to tak, ze jsem se postupne dostal na vysku 4 cm. Travnik denne 2x dostatecne zavlazuji, tuto sezonu neni vubec zatezovan a rovnez jsem jej 2x hnojil. Nicmene i pres tyto ukony se mi objevuji na travniku mista, na kterych travnik "umira".

Muzete mi prosim poradit, jak se mohu tohoto problemu zbavit?

Prikladam foto celeho travniku a foto mista s horsujici se kvalitou travniku.
Cely travnik
Cely travnik
Poskozene misto
Poskozene misto
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 20.7.2007 9:43
Vypada jako popaleny od hnojiva a nebo malo vody nebo jste pouzival nejake postriky na plevel muzou byt v zemi rezidua z drive pouzivany v techto horkych dnech se to mohlo projevyt travu sekat jen o tretinu delky prirustku a zavlazovat nejlepe rano nebo pozde vecer aby se voda tolik neodparovala.          vvvvvvv
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 20.7.2007 9:46
Po seceni travnik privalet valcem aby se rostlinky a jejich koreny primackli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.114 (?), 20.7.2007 17:40

Diky za obe reakce.

Travnik zavlazuji okolo 21h a rano okolo 6 a to denne. Co se tyka hnojiva, tak jsem pouzil hnojivo Wolf-Garten, ktere jsem teda rozhodil rukou, ale myslim, ze docela pravidelne. Daval jsem si na to pozor. Ted uz mam sypaci vozik.

Muzu takto "ponicena mista", at uz je cinitel jakykoliv, vyhrabat  a dosit a travnik propiskovat?

Valec po seceni pouziji.

Dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.13 (?), 7.8.2007 22:42
Je to zajimavé..  Spíš než spálené hnojivem mi to připadá, že vyschli slabí jedinci... Z toho kolmého fota nejde poznat jestli není posekán na krátko, jestli by přes vedra nebylo lepší nechat trávník delší, ještě když je "relativně" mlád a není ještě tak odolný....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.65 (?), 10.8.2007 8:52
Travnik byl posekan nakratko. Ted uz vypada daleko lepe. Nechal jsem jej delsi a rovnez jsem dle rad upravil zavlazovaci rezim.

Diky vsem za pomoc. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 8.8.2007 8:22
Už to odznelo v iných diskusiach. Zásadne nezalievajte trávnik večer, iba ráno!!!
Celkovo je nutné dostať do trávniku 20-25mm vody / 1m2 týždenne - to je optimum.  Najlepšie v 2-3 zálievkách, nie denne. Denné zalievanie je nutné pre intenzívne využívané trávniky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.179 (?), 23.8.2007 0:12

Prosim o radu.

Mame asi tak trimesicni travnik v novem developerskem projektu. Tudiz nevime jeho druh ani presne stari. Navic, puda je jeste dost mekka, vzhledem k tomu, ze byla nedavno navezena a stanoviste je v polostinu. na nekterzch mistech se evidentne drzi voda a travnik neroste (hola mista). Mame tento travnik odstranit a znovu nasit nejaky specialni druh nebo jen dosit hola mista? Jak dlouho bychom jeste meli na travnik neslapat?

Plevel zatim odstranujeme mechanicky.

Dekuji za odpoved.

I.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika