Zase ta lipnice



host - 209.79 (?)
11.6.2015 14:58

nemate link? dik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 10.6.2015 12:39

Dobrý den,

nové foto mohu poslat, ale najdete zde myslím 2 mé fotky trávníku z jara, foceno po zimě. V současné době pouze řeším pár míst kde se více nakumulova lipnice luční, ale jinak mám již cca 80 % trávníku čisté kostřavy. Jedná se o kostřavy červené krátce i dlouze výběžkaté, trstnaté a kostřavy ovčí. Defacto mám tam kombinaci směsi z Větrova a to VV-2 a VV13-4. Ze směsi VV-2 tam mám právě něco málo lipnic lučních, ale pouze již na malé ploše. Loni jsem je již také omezoval Targou, letos pouze řeším to co se nepovedlo loni.

Čisté kostřavy jsou krásné, vytváří jemný a super hustý trávník. Vzhledem k použitým odrůdám převažují Kostřavy krátce výběžkaté (pro greeny) je tedy nutné často sekat na nízkou výšku, volit správnou zálivku, pročesávat trávník a celkově mu dát o něco vyšší péči. Není to pro každého. Odolnost samozřejmě není jako u jílku a lipnice luční, ale pokud se seče na nížší výšku a nepostihne Vás kornatka tak je odolnost na sešlap poměrně velká. Mám zahradu pro život nikoliv jen pro okrasu.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.118 (?), 10.6.2015 13:26

Děkuji za odpověď. Momentálně mám v trávníku skoro z 50% lipnici roční :(takže mě čeká znovu založení nového trávníku a asi zvolím pouze kostřavy, abych mohl lipnici lépe eliminovat.

Můžete mi prosím ještě odpověďět ohledně toho chelátu železa od Pure viz. předešlý dotaz? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 10.6.2015 14:42

Lipnice se dá eliminovat i jiném druhovém složení, je to spíše o tom, že se nesmí nechat kvést. Musí se provádět častá vertikutace tím se naruší její mělký kořen + trochu sucha a dá se vytlačovat. Pokud však zasáhne trávník tak velkým poměr tak nic jiného než nové založení neexistuje.

Chelát železa je podpůrný přípravek, posiluje rostliny a pozitivně působý na jejich zbarvení. Jediné co po aplikaci poznáte je sytější zelená barva. Pokud se má používat tak je to spíše o dlouhodobé aplikaci nebo jej lze použít i jako podpůrný přípravek např. při léčbě plísní apod. Aplikuji jej rozprašovačem, dávkování uvádí prodejce a není moc velké. Existují na trhu i jiní a levnější než Pure. Ten je však asi nejvíce vidět. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.92 (?), 11.6.2015 11:51
Dekuji. Trošku jsme odběhli od lipnice, ale rád bych se ještě zeptal na poslední otázku. Říkáte že existují levnější, mohu se zeptat jaké? Naopak Chelat zeleza od Pure jsem našel jako nejlevnější variantu na trhu. Asi špatně hledám :) Marek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 11.6.2015 12:47

Jen doplním k tématu lipnice roční - nebrat prosím jako doporučení, ale pouze jako informaci. Shodou okolností jsem dnes mluvil s člověkem ze šlechtitelské stanice a mimo jiné přišla řeč na lipnici roční, docela se ji prý osvědčilo použití Gallantu Super - obstojné účinky se projevili po cca 3 týdnech. Každopádně Gallant není možné volně koupit, je nutné o práci s tímto přípravkem něco vědět a také není vhodný do každého typu trávníku, tedy brát to prosím jen jako informaci a ne návod.

Nejlevnější forma mne přišla tak co prodávají akvaristi, není tekutá ale dá se rozpustit ve vodě, také jsem našel nabídku na prodej pro zemědělské účely. Nakonec jsem z důvodu jednoduchosti volil Pure. V porovnání s cheláty v malém balení tusším od Agrobio je Pure levnější. Pokud by jste chtěl kupovat čisté kostřavy a nepřeplácet o desítky % tak se obraťe přímo na stanici ve Větrově nebo lze koupit za cca stejnou cenu přes web od Agrostisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rds76 - (5) - 136.42 (?), 11.6.2015 14:37

O lipnici rocni ma novy clanek na svem webu p. Sena. Zminuje tam neco o vyvoji noveho pripravku na potlaceni, tak snad bude brzo k mani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.79 (?), 11.6.2015 14:58

nemate link? dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.147 (?), 11.6.2015 15:50

Použití Galantu super v okrasných trávnících znamena totální zničení travního porostu, přežijí pouze některé druhy kostřav.Vyzkoušeno na šlechtitelské stanici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 11.6.2015 16:56

Díky za info, proto jsem to psal jen jako informaci, kterou jsem dostal a ne jako návod k vyzkoušení a také jsem před použitím více-méně varoval. Byla to asi chyba. Jelikož je Gallant volně neprodejný tak riziko poničení domácích trávníků zde snad nehrozí :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 11.6.2015 17:07

hledejte, linky se zde vkládat nemohou. Nicméně v článku není vyloženě podrobný návod jak se lipnice roční zbavit (ten vlastně asi ani neexistuje), pouze informace o vhodnosti častější vertikutace a sečení a tím omezování jejího růstu a rozmnožování + možnost a jak bodově aplikovat totální herbicid, ale to nelze když jich tam máte stovky. Detailní a rozsáhlejší informace samozřejmě zdarma psát nebude jelikož se poradenstvím, prodejem, údržbou a vším kolem anglických trávníků živí. Je to jeho know-how.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika