Zalozeni travniku



host - 103.236 (?)
22.11.2016 14:44

Tak mi tráva nevzešla. Zřejmě špatné osivo.
Na jaře musím osev zopakovat frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 44.2 (?), 2.11.2016 10:08

z vrchu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 2.11.2016 10:09

Začíná padat listí, pokud neposeču, budu muset asi opatrně zhrabat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 2.11.2016 13:58

Dobrý den, na rozdíl od kolegy co zakládat o cca 14 dní před Vámi je toto zcela jiný případ. Zatím bych toto nesekal, určitě ne v těch místech kde je více holých míst než trávníku. Mám však trochu obavu, že asi výsev nebyl 100 % rovnoměrný nebo se stala chyba v zahrabání osiva apod. Škoda, pokud by to bylo bez těch holých míst tak by to šlo do týdne posekat, výška na té větší ploše jej celkem OK. Takto opravdu zde těžko radit. Zkuste to v místě kde je to hustčí, jak to půjde. Pokud by Vám nůž stébla neusekával a spíše je "mlátil" a třepila se tak toho nechte. Seč sice pomáhá rychlejšímu odnožování, ale v tomto případě ještě může nadělat více škody než užitku.  Když to lehce přeroste a trochu zahustí a na jaře se to pak začně postupně ob cca 2-3 dny zkracovat tak to možná bude lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 2.11.2016 14:16

Děkuji. Zatím nehlásí žádné velké ochlazení, tak počkám, třeba tráva ještě povyroste. Pak bych to vyfotil a vložil sem. Sel jsem to vozíkem na kolečkách, místo vedle místa. Fakt jsem si dával záležet, nevím proč jsou tam tak řídké místa. Je tam velké složení Kostřev, ta klíčí později, třeba je to tímhle. Jen bych byl nerad aby trávník nějak vymrzl, že není dostatečně zakořeněný. Konzultoval jsem podzimní výsev na prodejně v Rousínově a říkali že začátek října je ještě ok. Půda nevyschla, dost pršelo a asi 3x jsem zaléval. Tak uvidím, dám vědět. Díky Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 2.11.2016 15:08

Věřím, že jste si dal záležet, někdy se to povede lépe někdy i přes veškerou snahu to nedopadne dle očekávání. Složení směsi má samozřejmě na klíčivost vliv, ale toto asi nebude ten hlavní problém. Kostřavy vyklíčí když je vlhko tak většinou za cca 14 dní celkem spolehlivě, ne všechna semena ale většina ano. Co se zakořenění týče tak to bude záležet hlavně na půdě, zda je vzdušná, lehká či nikoliv. Secí vozík je hodně zrádný, osobně bych jej nedoporučil nikomu, hlavně ne na hnojení, tam je to docela tragédie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.77 (?), 6.11.2016 13:56

Dobrý den, potřeboval bych radu jak založit trávník na dvoře, kde se jezdí auty. Vloni jsem byl donucen dvůr zasypat štěrkem, protože dvůr byl rozježděný jak tankodrom Použil jsem makadam frakci 0- 30 a na ten jsem rozhrabal štěrk o frakci 0-8mm a vibrační deskou zhutnil. Pro pojezd aut je to v pohodě, ale nedomyslel jsem, že ten drobný štěrk budu nosit na botech, jak do auta tak domů.  Napadlo mě, že bych vrchní vrstvu odhrabal a nahradil ji zeminou a zasil trávou. Proto bych se chtěl zeptat jak hrubá vrstva zeminy by musela být aby mi tráva rostla. Moje představa je asi zcestná když napíšu, že bych potřeboval mít vrstvu co nejtenší, protože krytá stání jsou nyní v jedné rovině s dvorem. Prosím poraďte jak tento problém vyřešit abych neměl kolem domu prachovou plochu, ale aspoň místy zarostlou trávou. Předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 37.22 (?), 6.11.2016 14:22

Dobrý den,

v tomto případě o založení trávníku neuvažujte, jednak máte tam dokonalou drenáž a tráva pak bude potřebovat min. 10 - 15 cm zeminy, což je asi výška mimo Vaše uvažování, nevím. Za druhé trávník není určen k dennímu ježdění autem, z trávníku se stejně opět stane tankodrom. Někdo to řeší použitím plastových travních rohoží, které časem zarostou a trávník zpevní, ano to je možné a trochu to pomahá, nicméně opět bude ten trávník potřebovat vrstvu min. 10 - 15 cm země a častou zálivku, jelikož tam máte to kamení. Navíc pokud tam jezdíte denně, tak asi bude těžké skloubit dobu než trávník vyroste, zhoustne, zakoření a pohyb aut. To trvá min. půl roku.

Místa kde se jezdí je vhodné řešit dlažbou. Nejlevnější řešení je čistý štěrk větší frakce, třeba 10 - 22, ten se na boty již "nelepí". Když jste dal na vrch 0 - 8 mm (což je prach až drobné kamínky) tak chápu, že to není dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.236 (?), 22.11.2016 14:44

Tak mi tráva nevzešla. Zřejmě špatné osivo.
Na jaře musím osev zopakovat frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika