Založení nového trávníku, prorůstaní bohužel nevím čím



host - 109.127 (?) 
13.6.2017 20:45, zobrazeno: 3793x

Dobrý den,

měl bych prosím prosbu, na pozemku po stavbě jsme provedli postřik Roundupem, po vymření :)) zkultivovali, propískovali a následně navezli 15 cm travní půdní směsy. Bohužel po vysazení trávníku nám prakticky na celém pozemku prorůstá asi nějaký druh plevu, popřípadně mě prosím opravte a opravdu nevím co stímu. Můžu poprosit zde přítomné o radu?

Předem moc děkuji Pavel


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 77.142 (?), 13.6.2017 21:25

To je pýr, asi přežily oddenky v zemi.

Vytrhávat a vytrhávat, kolik máte m2? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.127 (?), 13.6.2017 21:40

kde to roste asi 200m2:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 13.6.2017 21:42

Tohle pýr není. Může to být ježatka kuří noha, rosička krvavá... Vytrhávat a hlavně sekat. Časem vymizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.127 (?), 13.6.2017 21:51

tady je ještě jedno foto zblízka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.127 (?), 13.6.2017 21:54

další foto..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 14.6.2017 9:42

bude to ježatka, jednoděložný plevel tedy vytrhávat, nic jiného není možné. Výhodou je, že jde docela dobře. Při kultivaci vždy "ožijí" plevele v půdě obsažené, pokud se navozí nová směs tak ta má plevelů vždy více než dost. Jinak máte dle mne trochu splavené osivo, asi nebylo zcela pod povrchem, podle toho to i dost nerovnoměrně klíčí. Je možné, že budete muset opravovat a přesévat. Časem se to sečí možná srovná, ale přichází léto a to není ideální termín. Pokud tam máte větší holá místa, tak opratrně opravit zapracovat osivo a přesít. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.127 (?), 14.6.2017 18:44

Děkuju moc za odpovědi, takže jestli dobře chápu, musím se toho zbavit manuálně, postřik asi nelze implementovat, pokud je to jednoděložní.

Chyba byla, že po navezení jsem asi nenchal narust plevel, který jsem měl nejdříve znovu zlikvidovat a pak až zasít trávu.

Jinak máte pravdu, bohužel po vysetí se u naás přehnal třikrát bouřks, už jsem to několikrát opravoval :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 15.6.2017 10:23

Chápete to správně, ručně nebo pokud v okolí cca 20 cm nic jiného neroste tak lze za použití gelového herbicidu plevel takto ošetřit. Jinak trochu nechápu tu větu o tom založení, vy jste oséval do půdy kde byl již rostoucí plevel?, on by stejně vyrostl, ale tak nějak je lepší jej vždy před výsevem minimálně mechanicky odstranit :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika