Za jak dlouho začne klíčení travního semene



sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?) 
11.6.2009 7:51, zobrazeno: 83495x
Zdravím Vás,
rád bych věděl za jak dlouho začíná klíčení travního semene. Lze říci, že např. po 12-ti hodinách, co leží ve vlhku?

Včera jsem zasadil asi 600m2 trávy, předpokládám, že dnes bude lehce pršet. Příští týden už má pršet o poznání více. Jde mi tedy o to, zda už musím ode dneška začít zalévat, aby případné klíčky nezaschnuli nebo můžu počkat na příští týden a začít zalévat až po vydatnějších deštích v období sucha.

Možná je to hloupá otázka, ale nechce se mi zbytečně "plýtvat" vodou a sázet to ještě jednou už vůbec! :)

Všem díky za jejich čas

Pavel
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 94.204 (?), 11.6.2009 9:18

každodenní pořádnou zálivku, nesmí dojít k zaschnutí semene-při zakládání vodou nešetřit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 11.6.2009 10:36
nerad bych byl nevděčný, ale tahle odpověď je opravdu bomba!

Včera jsem zasadil asi 600m2 trávy, předpokládám, že dnes bude lehce pršet. Příští týden už má pršet o poznání více. Jde mi tedy o to, zda už musím ode dneška začít zalévat, aby případné klíčky nezaschnuli nebo můžu počkat na příští týden a začít zalévat až po vydatnějších deštích v období sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 11.6.2009 10:38

Dobrý den,

naklíčení travního semene a úspěšný vzrůst mladé travičky vyžaduje udržení půdy ve vlhku, a to neustále. Při klíčení travních semínek se zalévá menším množství a několikrát denně (oproti klasickému zalévání dospělého trávníku, kdy se zalévá několikrát týdně pořádně).

Dejte pozor, abyste semínka proudem vody nevyplavil.

A šetřit u oseté plochy na vodě se Vám opravdu nevyplatí. Když Vám půda vyschne, malé klíčky trav uschnou také. Nevím tedy, kolik u Vás stojí voda, ale kvalitní osivo - a práce s novým osíváním - bude vždycky dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vacino - (35) - 232.59 (?), 11.6.2009 10:54
Ono záleží jaké travné osivo jste použil. Já jsem například použil Barenbrug Shade (do stínu) a překryl igelitovou plachtou, travička začala rašit téměř po týdnu, díky stále vlhkosti pod plachtou měla optimální podmínky, ani jsem nemusel zalívat každý den. Chápu, že na 600 m2 se těžko dává plachta, tak že počítejte minámálně týden, než se vám objeví zelené klíčky trávy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 11.6.2009 11:06
díky, zasel jsem Gazon, plachtu jsem používal u malých ploch (30m2) u teto velke si to nedokazu predstavit, jestli chapu spravne, tak kdyz dnes trosku prselo uz to musim brat jako startovaci bod a od teto chvile nenechat hlinu suchou?

Ptal jsem se totiz, jestli tento bod muzu navzdory dnesnimu lehkemu desti mit az po vetsich destich... zda po tomto malem uz semeno zaclo klicit :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.162 (?), 11.6.2009 11:29

v tomto obdobi do tyzdna by mohlo zacat klicit  - teda aspon mne tak klici, po 4dnoch vykukali stebielka, podu udrzovat nonstop vlhku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 11.6.2009 11:57

Ano, berte to jako startovací bod. Semínka byla aktivována určitým stupněm vlhkosti v půdě, který byl růstovými mechanizmy vyhodnocen jako dostatečný. Od té doby by měla být ve vlhku.

Pokud jde o rychlení růstu. Dá se použít například netkaná bílá textilie - používá se třeba i v zemědělství na citlivější plodiny. Má své výhody: udržuje mikroklima, omezuje vyplavování semínek, chrání před ptáky... a nevýhody: cena a manipulace na velké ploše.

Jednotlivé druhy trav v osivu rostou rozdílnou rychlostí, jílek vytrvalý vykoukne nejdříve, už po tom týdnu by mohl "vyčuhovat". Oproti tomu Lipnice luční zase až tak po měsíci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 11.6.2009 13:37

díky, přehnala se pěkná bouřka, takže dilema je ukončeno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika