Vypalene fleky od psa



host - 134.163 (?) 
29.5.2016 20:22, zobrazeno: 10650x
Dobry den. Chtel bych se zeptat jestli je mnozstvi vypalenych fleku normalni? Toto pes vypali po kazdem vycurani? Nemate nekdo typ jal naucit psa aby cural na jedno misto? Nebo jestli b nepomohla zmena stravy nebo neco? Tech fleku je fakt dost. Od malych po velky. Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 134.163 (?), 29.5.2016 20:24
Dalsi foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 29.5.2016 20:46

Asi si musíte rozhodnout, zda chcete psa nebo perfektní trávník, obojí nelze. Máme tři fenky, velkou zahradu (2500 m²) a trávník už dávno neřešíme. Ono to časem zaroste, vypálí se fleky jinde a futr dokola...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.28 (?), 29.5.2016 20:58

Dobrý večer. Pes si potřebuje označkovat " tady je moje". Tento pud se nedá odstranit, ale dá se celkem snadno vyřešit. Na hranicích pozemků kam si může denně pes odběhnout zatlučte kolíky, položte kameny atd. Pes si je označkuje a tím vyznačí pro ostatní psy svoje území. Tyto hraniční body nemusí být nijak zvlášť nápadné a mohou celkem nenápadně zapanout do okolí.  Krok první. Psa vemte na vodítko a obejděte s ním celé území a nechte ho aby si označkoval již předem připravené body.  Musíte se s psam u čuracího místa zastavit a dát mu čas ke značení. Po označení místa vždy, vždy pejska pochvalte!!! To opakujte po několik dnů. Není vůbec špatné, když se na "čuracím patníčku"  ukáže i jiná pachová stopa. Pes si ji potřebuje přeznačkovat No, a tím máte problém vyřešený. Zdeněk     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 133.81 (?), 29.5.2016 23:15

...Není vůbec špatné, když se na "čuracím patníčku"  ukáže i jiná pachová stopa...

Ano, slyšel jsem, a prý to ani nemusí být psí (pokud k Vám na zahradu jiní psi nechodí); prý "postačí" i lidská...

Josef.

PS. V zahradě dost trpí buxusy a túje/cypřišky. Také s tím hodlám něco udělat, jinak to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.5.2016 11:32

Každý zahradník Vám řekne, že buď budete mít psa nebo "anglický" trávník. My máme psa a už léta tento problém neřeším (zahrada 3,5 tis. m2, přesto jsou fleky všude). Ale kromě trávníku nám hafan nic jiného neničí, do záhonů neběhá, takže to tak prostě beru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.5.2016 13:10

Je to opravdu od psů? Nejsou to jen nějaké báje a pověsti? Desitky let u nás běhají po zahradách obvykle dvě psiny a nic takového jsme nikdy neměli. Semtam vyhrabou nějakou jámu, ale že by někdy vzniklo něco takového tak to ne.

Krušpánky a pár tůjek taky máme a taky nemůžu říct, že by na nich psi něco napácháli, kromě toho, že to polámály nebo okousali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 30.5.2016 14:45
Ne, nejsou to báje ani pověsti, je to prostě realita. Pokud "postižené" místo postříkám vodou, tak je to v pohodě, ale jinak jsou prostě vypálené fleky. Pes nehrabe, ani neničí nic jiného. Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 30.5.2016 18:07

Já jsem ještě donedávna měla dva velké psy(samce) na sice velké zahradě, ale oni stejně většinou značkujou pořád dokola ta stejná místa. Žádné poškození, ani pravidelně přechcá... buxusů nikde nemám. Také jsem poškození od psů nevěřila, poněvadž moč je v podstatě hnojivo jako každé jiné. Akorát nedávno jsem se dočetla, že moč některých psů je prostě agresivnější a mělo by na to mít vliv krmivo. Já krmím psy hlavně masem, granule dostávají spíš jen na chuť. Zkuste si koupit buďto kámen zeolit a nebo existuje,,přírodní" kočičí stelivo, které je právě drcený zeolit(pytlík tuším 5kg v OBI, stál asi 50Kč) a nasypte ho na dno misky s vodou(na pití) Prý to má právě vliv na PH psí moči... Já ho kupovala do zahrady, ne k tomuto účelu, takže vyzkoušeno to nemám, ale nějaká firma tento,,zázračný psí kámen", prodává jako super věc za nehorázný penízwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.236 (?), 8.9.2016 20:42

Proč nemají psi rádi pěstěné a udržované trávníky:

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika