Výběr kvalitní travní směsi



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 94.246 (?) 
6.6.2008 10:36, zobrazeno: 76488x

Dobrý den, nyní začínáme připravovat u rodinného domu podklad pro nový trávník (úprava terénu, pletí, chemie, potom vyrovnání...). Počítáme, že na podzim bychom založili nový větší trávník, který bude asi středně až výše zátěžový. Zatím hodně na slunci, postupně přidáme nějaký keř strom.

Chtěl bych se zde zeptat, jakou kvalitní travní směs byste mi doporučovali? Chtěli bychom pěkný, hustý trávník, který by byl sekán cca 1 x týdně.

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 7.6.2008 1:09

Jistě kupte profesionální směs, obávám se, že mne někdo napadne, že dělám reklamu jednomu výrobci - osobně bych Vám doporučil profesionální Barenbrug, dováží jej k nám zahradnictví adam, najdete na internetu. Ve srovnání s českými osivy je rozdíl takřka nepopsatelný. OSsobně jsem zakládal trávu našimi osivy a v podstatě náhodou doséval Berenbrugem - po té jsem po vertikutaci vždy používal jen zmíněné osivo. Nejlépe směs Gazon, která opakovaně vítězila v testech kvality, možná by byla i některá z čistě golfových směsí určených pro FAirway (směs se jmenuje stejně) snáší velmi nízké sekání, drn je   velice hustý a pružný, navíc dobře regeneruje. (Ale musí se kosit často a nízko..)

V západní Evropě se dají sehnat další kvalitní osiva, ale jsou ještě dražší. Nicméně.

Kvalitní travní osiva u nás nepoužívá často ani většina "profesionálů". Je to škoda. Úspora na nevhodném místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 7.6.2008 1:47

Ono to bude spíš v správným typu trav než ve firmě která to namíchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.93 (?), 30.9.2008 13:58

Nema niekto skusennosť s trávnym semenom Wolf Garten? Dá sa porovnať kvalita s už spomínaným Barenbrugom? Čo by ste použili vy na trávnik. Vďaka za nazory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 4.4.2009 11:43
Rozdíl třídy :-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 8.10.2008 19:15

to je stejné, jako kdybyste tvrdil, že je zbytečné šlechtit obilí, protože pšenice, jako pšenice.

podobnou pravdu byste mohl tvrdit o jakékoli plodině, nebo rostlině. Ale pravda je jiná, než subjektivní dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.3 (?), 8.10.2008 16:08

Není Gazon moc náročný na údržbu? Nemyslím tím četnost sekání (plánuji automatickou sekačku), myslím především zálivku, hnojení, postřiky... Ptal jsem se profíka, který se zaměřuje na trávníky (ale spíš větší plochy) a ten mi pro zahradu doporučil spíš Rapid nebo Wonderlawn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 8.10.2008 18:45

Rapid je spíš na rychlé zatravnění, Jinak Barenbrug vyžaduje standardní dobrou péči jao každý trávník, po kterém chcete, aby dobře vypadal. Tomu se prostě nevyhnete.

Co se týče automatických sekaček, profesionálové se o nich nevyjadřují příliš pozitivně, tvrdí, že stálým opakovaným pojížděním trávník poškozují... Ale to jen na okraj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 3.4.2010 20:45
Každá sekačka přeci jezdí po trávě, ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.22 (?), 12.6.2008 20:21
Osobně jsem si objednal směs od Oseva-UNI z šlechtitelské stanice Větrov. Je to partner Barenburgu. Zaslání PPL do 2 dnů, cena nesrovnatelně nižší oproti obchodům, kvalita vynikající, jednání po telefonu a mailu skutečně velmi ochotné a na profesionální úrovni. Na svých webovkách mají přehled standardních i speciálních travních směsí a při troše hledání popis jednotlivých odrůd, ze kterých jsou směsi míchány. Podle toho se nechá perfektně vybrat směs i učenlivému laikovi. Osiva této firmy budete těžko hledat v obchodě, nemá to zapotřebí. Jsem s nimi naprosto spokojen a rád jim za krásný trávník udělám tuto malou reklamu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika