Vřetenová sekačka Al-ko Comfort 38 Soft-Touch



host - 204.157 (?) 
22.4.2009 21:17, zobrazeno: 8381x

Mám problém- koupil jsem si sekačku ALKO 38 a přopadne mi že neseče jak by měla a mám ji seřízenou podle návodu dodaným se sekačkou! Některé stébla trávy pěkně ustřihne a některé nastřihne a zůstanou dále na svém místě a nastřižená část pak sesychá a vypadá to strašně! Máte s tím někdo nějaké zkušenosti jak nad tímto problémem vyzrát? Rád se poučím!!!  

Předem děkuji Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vacino - (35) - 6.102 (?), 22.4.2009 23:25
Koupil jsem si Brill a mám podobný problém, marně přemýšlím co dělám špatně, výrobce uvádí, že broušení není třeba, že se vřeteno brousí samo, ale nejsem o tom moc přesvědšený. Trávník sekám každý třetí den, tak že přerostlý není...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 23.4.2009 11:07

Nechte sekačku seřídit v servisu, nebo reklamujte. Můžete udělat "papírovou zkoušku", tj, vezmete kancelářský list papíru, podél jej vložíte na staconární příčný nůž a otočíte vřetenem. Doře seřízená vřetenovka jej musí v celé délce přestřihnout, to udělejte po celé délce. To že sekačka někde stříhá a někde ne je zapříčiněno tím, že někde nože doléhají těsně, někde ne. To bývá buď špatným seřízením, zmetkem, nebo tím, že se vřeteno, či stacionární lišta(nůž) poškodí najetím na klacek, kamínek a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.222 (?), 24.4.2009 14:18

mam ele.vretenovku bosch.. maji se vretena noze dotykat nebo tam ma byt mini mezera? kdyz tam necham malou mezeru tak pri nerovnostech o vreteno skrtnou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.120 (?), 26.4.2009 21:53

Mám také ruční vřetenovku AL-KO a tohle mi vůbec nedělala a nedělá. Mám ji druhým rokem a seče nádherně. Skutečně i A4 krasně rozstříhne. Nic jsem na ni neseřizoval ani po čase nebrousil. Skutečně mi připadá, že se doostřuje sama.

Ta Vaše nebude asi dobře seřízená, nechte ji radši seřídit v servisu než si budete kazit trávník.

Ta moje má akorát problém s vyšší travou, tj. pokud je tráva vyšší než 15 cm, tak už jde sekat dost problematicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.49 (?), 8.5.2017 11:22
Zdravím mám podobný problém, bohužel návštěva servisu nepomohla. Podařilo se Vám to nějak rozchodit? Když zkouším vřeteno seřídit a nože se už dotýkají, tak to dře jen na bokach a prostředek je volný. To je asi blbě že
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.36 (?), 7.5.2009 15:55

Dobry den, tento tyden se mi podarilo sehnat starsi rucni vretenovou sekacku, ale bohuzel k ni nemam zadny navod. Zjistil jsem, ze se pri jizde vreteno s nozi obcas prestane otacet a po chvili se zase roztoci.

Muzete mi, prosim, pane Martine nebo kdokoliv z ostatnich nafotit a poslat navod na pouziti a udrzu, abych vedel co kde mazat a utahovat atd.? Uvitam i rady na odstraneni meho problemu.

Zdravi

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika