Trávník u novostavby



johny_vavra - (9) - 225.2 (?) 
19.3.2017 8:35, zobrazeno: 2362x

Dobrý den,

koupili jsme novostavbu s cca 300m2 pozemkem. Dům postaven již před zimou, takže nyní se zahrada již zelená - dnes jsem postříkal herbicidem a čekám až vše umře.

Otázka zní jak dále postupovat? Spíše na co se zaměřit, co nepodcenit?

Půda je tu velmi kvalitní, místo zemědělských produktů se cca 500m od nás na poli pěstují travní koberce. Většina sousedů zakládala trávník také bez větších úprav zeminy a vše ok..

Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 21.3.2017 14:19

Dobrý den,

to, že se v okolí pěstují koberce nemusí automaticky znamenat, že máte vhodnou půdu, travní koberce se běžně pěstují na zcela jiné půdě než té co tam byla původně.

Osobně bych právně nejvíce nepodcenil přípravu té půdy, již tady bylo o tom hodně napsáno a sám jsem toho na toto téma napsal již více než dost :-).

Jde o to jaký máte cíl, co je pro Vás hezký trávník, každý máme ten metr jiný, jak moc se budete chtít trávníku věnovat a kolik do toho můžete investovat času a peněz. Kvalitní příprava a znalost půdy do hloubky cca 20 cm je dle mne základ, jelikož později to pak již nenapravíte.

Mohu se zepatat v jaké lokalitě se Váš dům nachází? Např. v okolí mého bydliště se také pěstují trávníkové koberce, ale na trávníky je u nás půda strašná, (těžká černá jílovitá), laik když ji vidí tak říká jak máme krásnou "černozem", ale opak je pravdou, nedaří se v ní ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
johny_vavra - (9) - 225.2 (?), 22.3.2017 7:48

Dobrý den,

mezi Mělníkem a Neratoviceme, cca 500m do Labe.. prý by tu měla být "červenice"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 22.3.2017 11:37

Dobrý den,

děkuji, lehce jsem to tušil :-).Samozřejmě může to být u Vás lokálně jinak, ale obecně právě v těchto částech to není pro trávníky nic moc. Bydlím několik km od Obříství, to je tam kde jsou ty kobercové lány. Půda na okrasný trávník který v ní bude dobře kořenit opravdu nic moc. Berte to jako moji zkušenost s lokalitou, pár lidem ve Vašem okolí jsem již s trávníkem pomáhal a vždy když to chtěli dostat o level výše tak byla problém půda, jelikož trávník měl mělké kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika