Trávník - spáleno herbicidem?



LenkaSt - (2) - 140.137 (?) 
30.6.2015 16:27, zobrazeno: 3491x

Dobrý den, prosím o názory: náš pozemek je zatravněný a je oddělený plotem od sousedova pozemku, který ho má vysypaný kačírkem a používá ho jako cestu. Na plotě se mi pne přísavník. Dne 12.6. začaly z přísavníku opadávat masívně listy. Některé ještě zelené a další hnědly a postupně opadalo několik spodních větví - odstříhávala jsem napadené větve. Do 25.06. začala tráva u plotu postupně schnout a začallo se to rozlézat. 29.06. je již vyschlých pár metrů čtverečních směrem od plotu. Sousedka mi přiznala, že stříkala tu jejich cestu herbicidem, ale ne prý v místech, kde mi opadal přísavník a schne tráva. Prosím o názor. Z mého pohledu nebyl důvod, aby tráva usychala. V polovině měsíce jsem přihnojila Lovogreeenem a důkladně prolila vodou. Všude jinde na zahradě je nyní tráva výstavně zelená

12.06.2015 začal opadat přísavník
12.06.2015 začal opadat přísavník
25.06.2015
25.06.2015
29.06. hrůza děs
29.06. hrůza děs
29.06.2015
29.06.2015
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 30.6.2015 17:15

Dobrý den,

samozřejmě je to možné obzvlášť pokud foukal vítr a sousedka si počínala neopatrně tak dopad herbicidu může být i o pár metrů jinde, i když máte tam ten rákos tak to muselo opravdu foukat a sousedka nešetřila dávkou. Pokud je to herbicidem tak tráva v místě zasažení odejde úplně. Po několika měsících se však opět obnoví. Počkal bych ještě týden a pokud bude ještě více hnědnout a usychat tak je to asi jasné. Nezbyde Vám (pokud budete spěchat) nic jiného než v tom místě starou hnotu odstanit, prokypřit půdu a osít znovu. Hodně štěstí. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 30.6.2015 17:28

Hmm, tak pokud vidím, je ta rohož po celé trase problému. Nevím, jakový herbicid sousedka používala, ale na Roundup či jemu podobné, to nevypadá, protože přes rohože a přísavník by se to k vám na trávník nedostalo. To mi spíš připadá, jako by cestu něčím prolila a vsáklo se to směrem k vám. Nevíte, co přesně použila? Zkuste se vyptat. Z obrázků to trochu vypadá i na problém u vás, jako by tam někdo něco vylil... nevím, na kterou stranu odtéká voda, či od sousedů k vám, či od vás k sousedům...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 30.6.2015 17:26

Jak hodně je ten rákos čerstvý?

Mám podobnou zkušenost a na vině byl rákos. Sousedi jsou velmi silně proti chemii, takže u těch mých bylo použití herbicidu vyloučeno, Rozhodli se ale (tedy tatínek sousedky dovezl a nainstaloval) rákosovou pitomost. Mimo svlačce a břečťanu v okolí do 40 cm od plotu nepřežilo bez úhony téměř nic. Prostě ta rákosina, aby odolala povětrnosti byla napuštěná nějakým dryjákem, že nemít škodu na obou stranách, špatně by se sousedům vysvětlovalo, že si to způsobili sami.

Druhá věc je zrádnost Lovogreenu, že v kombinaci s jinými hnojivy nebo mulčovací sekačkou občas "pálí" = cestička. Zkuste si vzpomenout, jestli jste rybízům 2-3 měsíce předtím nedopřála NPK či cererit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LenkaSt - (2) - 140.137 (?), 1.7.2015 11:57

Rákos je na plotě cca 5let a je i jinde v zahradě a nikde nepůsobyl prolém. Rybízům jsem opravdu někdy v březnu dodala Cererit, ale ten byl nalitý ke kmínkům, ne takhle rozlitý po trávě :-(Děkuji za tip :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika