Travník



host - 66.52 (?) 
7.9.2019 23:15, zobrazeno: 2550x

Dobrý den,

chci se zeptat, zda by jste mi neporadil co se děje s trávníkem popř. jak ho "uzdravit" :)

Trávník je místama žlutý, ne uplně (viz. foto). Trávník je cca 3 měsice položený (koberec).

Mam podezření na dvě příčiny

1) Travník jsem nechávál dlouho dlouhý a nejspíše tím velmi prořídnul ale nejsem si jist zda mohou být i díky tomu spodní část stébla žlutá.

2) nedostatečná závlaha, ale nyní v celku dost přší a veřejné travníky jsou zelené. Takže předpokládám, že zálivky je nyní dost.

Trávník jsem hnojil cca před 6ti týdny Travínem. Nyní sekán na nejnižší stupeň. 

Travník je hřištní: 60% jílek a 40% lipnice

Mohl by mi prosím někdo poradit o jakou příčinu by se mohlo jednat, popř. co stím? 

Děkuji.

Celkový pohled
Celkový pohled
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 66.52 (?), 7.9.2019 23:18

detailní pohled

detail pohled
detail pohled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.91 (?), 8.9.2019 8:13
Zrejme je to kombinácia oboch príčin, ktoré sám uvádzate. V starostlivosti o trávnik sú najdôležitejšími práve kvalitná závlaha a časté kosenie. Ak Ste ho nechali narásť vyšší, bolo vhodné kosiť ho na výšku postupne, nie hneď na najnižší stupeň. Na kosenie je potom ideálna vretenová kosačka (ale nie je bezpodmienečne nutná). Ešte si dovolím poznámku - mne osobne takáto rozsiahla plocha trávnika (bez stromov, kríkov, záhonov kvetov, skalky, jazierka...) pripadá nudná, svojím spôsobom až smutná. Aj z hľadiska ekosystému a biodiverzity je to v podstate - takmer - biologická púšť. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.62 (?), 8.9.2019 14:10
Dobrý den, Dekuji za odpoved, myslite tedy, ze pomuze verticutace? Jinak stromy apod budeme sazet az nyni na podzim ;-) Dekuji P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?), 8.9.2019 16:41
Nie som expert na trávnik, ale myslím si, že vertikutácia by teraz vhodná nebola - aj vzhľadom na krátky čas od výsadby. Ja mám trávnik pod stromami v sade, vertikutáciu som na ňom nikdy nerobil a vyzerá celkom dobre (ak chcete, môžete si pozrieť fotky na vlákne "Zatrávnenie sadu"). Tiež hnojím len 2x za rok, ale dbám na závlahu a časté kosenie - to sú 2 esenciálne činnosti. Na Vašom mieste by som teraz počkal, trávnik by sa mal aj bez nejakého zásahu rýchlo zotaviť. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.9 (?), 9.9.2019 9:30

1. Vertikutaci 3 měsíce po položení koberce nepovažuji za nutnou, ani za vhodnou.
2. Nejsem přítelem Travinu (název vnímám spíš podle slova trávit než trávník). Proč herbicid tak brzy a proč vůbec?
3. Sečení na nejnižší stupeň může být jádrem problému. Nechal bych rostlinky trochu povyrůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
coci - (1) - 240.172 (?), 10.9.2019 13:45

Z přiložené fotky to není přesně vidět, ale připadá mi to, že Vás navštívila,,Kornatka travní,,choroba, která se velmi rychle rozšiřuje na našem území. Vytváří nepravidelné světle hnědé až slámovitě zbarvené skvrny s bílými, ale častěji růžovými chomáčky mycelia. Při větším výskytu se může trávník zbarvit do červena. Napadá všechny travní druhy. Použil bych chemii, přípravek ORTIVA, která je dostupná např. v OBI, Hornbach apod. Ochranou proti kornatce je pravidelná seč, správné hnojení a závlaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika