Spalena trava pri obrubniku



Stránky: 1,  2   
host - 221.194 (?) 
10.4.2015 8:57, zobrazeno: 12084x

Dobrý deň
Mam betónové obrubníky vedľa domua po celej dĺžke cca 20 cm od obrubníka je spálená tráva od slnka. Chcem sa opýtať sú nejaké oddeľovače aby som tomuto predišiel.
Za radu vopred ďakujem
Peter

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 10.4.2015 10:51

A nestříkal jste po chodníku nějaký herbicid? Betonový obrubník trávu nepálí, spíš tam tráva roste víc, protože se tam drží větší vlhkost.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 10.4.2015 13:57

Dobrý den,

kolem obrubníků tráva trpí většinou suchem, jelikož beton táhne vodu, potom také jak mají většinou obrubníky zabetononovaný základ, tak je tam slabší vrstva země a tudíž rychleji tam půda vysychá, navíc pokud Vám např. z důvodu většiho přesahu střechy na toto místo neprší tak se není čemu divit. Pokud nebude příčina z důvodu např. postřiku herbicidem v okapovém chodníku kolem domu, tak je to sucho. Zkuste to pořádně zalévat a uvidíte.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 10.4.2015 22:04

Je fakt, že já tam betonový základ nemám...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 10.4.2015 15:06

Pěkně vypadá náhrada neprosperující části trávníku kačírkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.156 (?), 10.4.2015 19:15

Mám dlouhodobě stejný problém a spočívá přesně v tom o čem psal Martin. Je to kvůli tomu, že těsně u obrubníku je mělčí hlína která rychle vyschne protože pod tím je betonový základ, který se dole rozšiřuje do klínu a pod tím štěrkové lože, které natahuje vodu.

Řešil jsem to tím, že jsem upravil trysky na automatickém zavlažování do mírného přesahu na chodník, ale pomohlo to akorád tomu, že se v zámkové dlažbě začal tvořit mech a trávník schnul dál. Tak jsem v jednom místě, které už bylo úplně holé trávník zrušil a vyspal bílým kačírkem. Na ostatních místech to není tak hrozné, nicméně ten trávník nemá v těchto místech požadovanou kvalitu.

Údajně tento problém podle zahradníků řešit lze již při zakládání chodníků kolem domu jinou strukturou základů, ale na to je již pozdě:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 10.4.2015 19:51

No, někdy je to také tím, že podél chodníku se rýha zasype substrátem "pro trávník dobrý", který nemá dost humusu a živin. Takže lze i opačně, místo kačírku dát původní drnovku 1:1 s kvalitním kompostem a znovuosít kostřavou červenou, která je do takovýchto podmínek nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 11.4.2015 7:46

Dobrý den,

kolem domu mám také betonový obrubník včetně podbetonování, vrstva půdy je zde cca 15 - 20 cm v šířce cca 10 cm. Používal jsem chodníkové obrubníky, které jsou vyšší a trávník mám zarovnaný na výšku obrubníku. Problémy však se suchem nemám, je pravdou že mám tráník založený na kostřavách a tato místa ručně zalévám hadicí. Trávník je založen na mnou vyrobeném substrátu v poměru cca 40 % kř. písek, 35 % kompost a 25 %  rašelina. Zkusil bych zde vylepšit půdu kvalitním kompostem s příměsí písku (vzduch je hodně důležitý) a osel např. kostřavovou směsí. Nicméně bez pořádné zálivky zde kvalitní tráva nebude nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.4.2015 20:02

Zkuste tam vysadit pýr, máme ho plnou zahradu a žádné spálené místa kolem chodníku nemáme a to ani nezavlažujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.35 (?), 11.4.2015 8:13

Po výše uvedené kulturní vložce bych navázal na Martina a Standu a asi fakt bude nejlepší tam dát koupený travní substrát, dodat ostrohraný křemičitý písek a zasít kostřavu. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli se dá vůbec sehnat travní semeno čistě z kostřav, případně jak se jmenuje a a kde se dá sehnat. Mám zafixováno, že travní semeno je vždy směs více druhů trav a nedovedu si představit, že bych to semeno musel od sebe nějak separovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika