Rozmetací a sypací vozíky



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?) 
1.5.2009 13:26, zobrazeno: 48640x

Rád bych pořídil nějaký sypací či rozmetací vozík. Podělte se prosím o své názory a zkušenosti.

Použití bude na rozsévání travního osiva, hnojiva, písku či kompostu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 2.5.2009 10:30

Jakou používáte značku posypového vozíku - Wolf, Gardena, Alko či jiný? A je lepší truhlíkový nebo spíše nějaký rozmetací?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.157 (?), 2.5.2009 19:43

To je jedno jaký- všechny stojí za prd! Nejlepší je daný materiál rozhazovat rukou (ať je to semeno či hnojivo) a co se týče pískování to provádím rozhozem lopatou a rozhrabání hráběmi a po všech těchto úkonech mi trávník všeci závidí!  Mám známé co mají sypací vozík a stačí aby při hnojení nejeli místo vedle místa a mají trávník strašnej protože jim to udělá "nádherné" pásy světlé a tmavé (nepřihnojené a přihnojené). Vypadá to pak strašně! Tudíž když jsem to viděl tak to odradilo i mě od nákupu sypacího vozíku-to si radši rovnoměrně rozhážu vše rukou! A že jsem to už do ruky pěkně dostal ten pohyb (je to dokonce i rovnoměrné)! Ale bude určitě hromada lidí co s mojim názorem souhlasit nebude-já jim ho neberu, ale tito lidé asi neviděli můj trávník!  Mějte se a přeji hodně trpělivosti s trávníky!!!

Ať se daří

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 2.5.2009 21:43

Díky moc za vaši reakci, je nejen zábavná, ale i poučná Rád bych si přečetl několik názorů vlastníků truhlíkových posypových vozíků či rozmetačů (ty by se mohly blížit vašemu stylu práce), abych to mohl správně posoudit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.201 (?), 3.5.2009 15:30

rozhazoval jsem rovněž rukou a jde to jen se nesmí padat hnojivo pod sebe z ruky, vyhovuje mi rozmetací vozítka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 21.5.2009 22:02

Dnes jsem se bavil s jedním profesionálním zahradníkem a rovněž nebyl z těch truhlíkových nadšený. Stejně jako pan Martin (v příspěvku výše) upozorňoval na problematičnost vzniku oněch "pásových" odchylek při hnojení, které jsou později vidět. Doporučoval rozmetadlo, a to klidně to ruční na kličku - vypadá to jako velký mlýnek a je to kolem 200,- Kč. Může být i na baterii (samozřejmě pak dražší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.70 (?), 6.6.2009 21:23
prosím poraďte čím rozmetat vápno? díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 6.6.2009 23:23

Mám pytel dolomiteckého vápence ve formě jemného prášku. Aplikuje se poměrně snadno prostým rozhozením rukou po ploše. Nevím, v jaké podobě máte vápno Vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vacino - (35) - 6.50 (?), 22.6.2009 22:54
Zakoupil jsem si rozmetací vozík Hecht 270. Bohužel v manuálu není uvedeno množství dávkování na desetimístné stupnici. Nemáte někdo tento vozík, popřípadně nějakou zkušenost? Díky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 23.6.2009 9:55

A zkusil jste se obrátit na prodejce vozíku? Ten by to snad měl mít... Jinak o tomto rozmetači také uvažuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika