Pryskyřník



host - 9.129 (?)
19.5.2017 0:16

Bofix je předražený, ale existují i jiné herbicidy. Podívejte se třeba na Agritox, měl by účinkovat na pryskyřníky a na Vaši plochu by měla být dávka 750 - 900 ml. Jedna 500ml láhev je za cca 270 Kč.

K tomu sypání vápnem nebo vápencem - myslím, že to by teprve byla ekonomická sebevražda. Pokud to tedy chcete povápnit skutečně tak, aby to mělo nějaký efekt na půdu. Navíc, nevím o tom, že by pryskyřníky tolik nesnášely vápno, aby je to dokázalo vyhubit. Pryskyřník prudký sice preferuje kyselejší prostředí, ale pochybuji, že zmizí bezprostředně poté, co ho trochu poprášíte vápencem. Existují i druhy pryskyřníků, které naopak vyhledávají vápencové, zásadité půdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jikok - (48) - 25.89 (?), 18.5.2017 21:28, zobrazeno: 4596x

V ovocném sadu asi 3000m se namnožil pryskyřník. Jelikož se jedná o jedovatou rostlinu, nedá se likvidace trávy řešit spásáním (ovce). Na takovouto plochu útočit Bofixem je ekonomická sebevražda a navíc se zlikvidují další rostliny, jetel, kopretina... máte někdo radu jak postupovat? Jelikož se jedná o trvalku, nenapadá mne žádné jednoduché řešení..

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 18.5.2017 21:47

Na podzim aplikujte na louku dolomitický vápenec nebo vápno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 19.5.2017 0:16

Bofix je předražený, ale existují i jiné herbicidy. Podívejte se třeba na Agritox, měl by účinkovat na pryskyřníky a na Vaši plochu by měla být dávka 750 - 900 ml. Jedna 500ml láhev je za cca 270 Kč.

K tomu sypání vápnem nebo vápencem - myslím, že to by teprve byla ekonomická sebevražda. Pokud to tedy chcete povápnit skutečně tak, aby to mělo nějaký efekt na půdu. Navíc, nevím o tom, že by pryskyřníky tolik nesnášely vápno, aby je to dokázalo vyhubit. Pryskyřník prudký sice preferuje kyselejší prostředí, ale pochybuji, že zmizí bezprostředně poté, co ho trochu poprášíte vápencem. Existují i druhy pryskyřníků, které naopak vyhledávají vápencové, zásadité půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.106 (?), 19.5.2017 9:50

Dobrý den, na cca 1ha zahradu jsem použil prostředek Dicopur. Musí se ale stříkat zjara, kdy rostliny jsou malé a citlivé, teď už je pozdě.

 Trávu jsem vozil sousedovic kravám,  pro které je pryskyřník hořký. Stejně tak pro králíky. Seno s pryskyřníkem ale hořké již není, zvířatům nevadí.

 Dicopur jsem stříkal plošně zádovým postřikovačem, trávě to nijak nevadilo, ale vzalo to ssebou i kominíčky, bohužel.

 Účinek byl cca 5-6 let, teď se zase objevuje ale málo a sousedi už na krávy pečou, kompostu pryskyřník nevadí.

 Zahradu mám kyselou jak šalvostr,  jižní Čechy, vápna bych musel naházet tunu. Druhý soused vápní už dvacet let každou zimu, pryskyřník má stejně jako já, nevápnič. Tedy má rada je  "Dicopur"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.109 (?), 19.5.2017 10:25

Jelikož se jedná o jedovatou rostlinu, nedá se likvidace trávy řešit spásáním (ovce).

Nikdy jsem neslyšel, že by se ovce otrávily pryskyřníkem. Běžně jsem s trávou, ve které rostl, krmili králíky, běžně jsme ho sušili na seno. Jediná květina, které jsme se striktně vyhýbalio, byl ocún

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.35 (?), 19.5.2017 12:22

Zvířata jedovaté rostliny za zelena poznají a nesežerou je.  Jen se prý namají míchat do sena. Na to jsme u králíků dávali pozor.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.5.2017 14:09

Zvířata jedovaté rostliny za zelena poznají a nesežerou je

Pro divoce žijící zvířata to platí, pro ta zdomácnělá již ne tak zcela. Ta, co se pasou, většinou ano, pokud žerou z jeslí, už nevybírají.
Nicméně zahradu plnou pryskyřníků jsem kosil na seno dlouhá léta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika