Provzdušňování trávníku po n-té



host - 145.124 (?) 
2.7.2017 11:57, zobrazeno: 2436x
Snažím se o vyřešení problematické části trávníku, kde mi pořád roste mech (ve stínu stromů). Chemicky mi to nejde - zelená skalice mech sice spolehlivě zlikviduje, ale za čas je tam zpět. Na jaře i na podzim vertikutuji a odnosím vždy veliké množství hmoty - přijde mi, že tato údržba šíření mechu ještě napomáhá. Dnes jsem tedy zkusil provzdušňovat, tj. "drátkovat" a zase jsem odnesl skoro vše, co v trávníku bylo. Na obrázku je jasně vidět rozdíl před(vlevo) a po (vpravo). Jak je vidět, v řádcích "po" zůstaly opět jen ty mechy. Co bych s tím tedy měl ještě udělat, abych měl normální "luční" trávník (ne golf)?
Provzdušňování
Provzdušňování
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 7.7.2017 13:40

určitě doporučuji tato místa více hnojit, vhodné je podzimní hnojivo ve vyšší dávce, mech roste tam kde nemá tráva dobré podmínky tj. stinná stále vlhká a na živiny chudá stanovistě. Stín asi nezměníte, ale hnojivo pomahá. Pokud uděláte lokální aerifikaci tak ta také pomůže, dále bych to osel směsí do stínu a sekal na vyšší výšku, vyšší sečí zvýšíte celkovou plochu listu což ve stínu pomůže. Pokud nemáte vyloženě kyselou půdu tak vápnění apod co se obecně doporučuje nedělejte. Z chemických přípravků pak Mogeton, ten jediný vesmě funguje dlouhodobě.  Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika