Co je to za plazivce?



frkotik - (2) - 117.160 (?) 
6.9.2015 11:38, zobrazeno: 6295x

Dobrý den, tahle rostlinka nám pomalu, ale jistě zamořuje trávník, plazí se těsně nad půdou a sekačka to tím pádem nebere, roste v takových velkých kolech. Má to malé drobné bílé kvítky. Musíme to zničit nebo napřesrok máme po trávníku :o(Díky moc za tipy. OB

Plazivka
Plazivka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.2 (?), 6.9.2015 11:44

Léčivka - truskavec ptačí. Snažit se nenechat vysemenit, zapleveluje vše velmi rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
frkotik - (2) - 117.160 (?), 6.9.2015 11:49

Ano! To je přesně ono, díky moc. Googlil jsem to půl dne, ale nenašel jsem to. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli na to zabírají běžné herbicidy, jako bofix. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 6.9.2015 14:51

Určitě zabírají, ale pokud už kvete, bývá zpravidla pozdě, protože semena se tvoří velmi rychle a než postřik zabere, vysypou se vám a trávník zamořený na X let. Nevím, jak velký trávník máte, ale jde celkem dobře z vlhkého povytahovat a tím, že dělá velká kola, není ho na kusy zas tak mnoho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 6.9.2015 17:35

Plazivec jde snadno vytrhnout.

Nechci nikoho kárat, zahrada je každého věc, ale co je to za módu, místo obyčejného pletí hned nasadit herbicidy? Většina plevelů jde úplně pohodlně zlikvidovat ručně. Tedy pohodlně - musíte se přitom trošičku namáhat :-)  Zatím jsem otrávila jen svlačec, ten mi fakt vykopat nešel. A klidně bych ho pro jeho pěkně květy nechala plazit po plotě, kdyby se nerozlézal do trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 17.9.2015 11:29

Dá se to dobře plet ručně. A mají to rádi vrabci a jiní semenožraví ptáci. Udělala jsem si z toho v jednom místě zahrady zelenou plochu místo trávníku (udělala se tam víceméně sama), i v tomto krutě suchém létě to rostlo a zelenalo se a bylo příjemné po tom i chodit. Je to v tom místě pro mě lepší řešení, než snažit se o trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.46 (?), 17.9.2015 17:07

Chovejte králíky, je to pro ně přímo pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika