Prosba identifikace plevele a rada s trávníkem



host - 248.140 (?)
11.6.2019 21:26

Připadá mi to jako srha říznačka. Ale to není "plevel", to je také tráva (jednoděložná rostlina, takže selektivní přípravky na dvouděložné plevele na ni účinkovat nebudou).Ale trávníkář nejsem, třeba poradí oni.        Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
calvera - (1) - 72.169 (?), 11.6.2019 20:58, zobrazeno: 2280x

Zdravím,

mám trávník cca 200m2, dříve jsem sekal rotační sekačkou cca 1x týdně, nyní jsem si koupil mechanickou vřetenovku a začal se trávníku věnovat. Sekám na 3,5cm 2x týdně. Nicméně je v žalostném stavu. Máme studnu takže zalévání není již problém.

Měl bych několik dotazů

a) trávník je plný plevele konrétně viz. foto - ježatka, lipnice? tuší někdo?

b) po nižším sekání jsou stále všude uschlé konce trav - těch tlustších viz. foto. Nějaký nápad jak se zbavit? zkoušel jsem vertikutovat ale bez úspěchu.

c) začal jsem hnojit 1x týdně Expert přírodní s guanem nicméně mě připadá, že roste stejně jen ten plevel.. Chtěl jsem nějaké hnojivo u kterého není riziko spálení trávníku, ale nepřipadá mě že by moc fungovalo.

d) část trávníku 100m2 jsem založil znovu na písku s hlínou, tam tráva roste krásně (až teda na to, že se to dost líbí mravencům), jen občas nějaký jetel, jak dlouho po založení lze stříkat selektivním herbicidem? Zatím stále chodím a vytrhávám.

Má někdo nějakou radu? Děkuji za trpělivost.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.140 (?), 11.6.2019 21:26

Připadá mi to jako srha říznačka. Ale to není "plevel", to je také tráva (jednoděložná rostlina, takže selektivní přípravky na dvouděložné plevele na ni účinkovat nebudou).Ale trávníkář nejsem, třeba poradí oni.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.34 (?), 15.7.2019 10:57

a) Já bych to tipoval na pýr plazivý, při sekání vytváří podobné drny. Ale nejsem odborník, kořeny by možná napověděly více.

b) Půjde sekat ještě níže? Ty uschlé silnější konce trav jsou jílky. Pro sekání vřetenovou sekačkou nejsou podle mě moc vhodné. Osobně bych posekal co nejníže, vertikutoval, provedl aerifikaci, dosetí jiným druhem směsi (klidně bez jílku) a zapískoval. Navrch pocukrovat zahradnickým substrátem.

c) Obecně jsou organická hnojiva dobrou volbou. Vzhledem k nižšímu podílu N, se vám může zdát, že moc neúčinkují. Opak je ale pravdou, právě dlouhodobější používání, se projeví na kvalitě půdy. Zkuste hnojiva Pure.

d) Nebál bych se lokálně plevel postříkat selektivním herbicidem i v mladém trávníku. Rozmíchám do malého ručního postřikovače a snažím se aplikovat jen na plevel. Je to trochu piplačka, ale lepší nnež trhat ručně.

PK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika