Priprava plochy pred sadenim travy



host - 144.38 (?)
20.4.2020 17:55

Dobrý den. Jistě jste někdy šel kolem místa, kde je deponována skrývka třeba ze staveb rodinných domů. Jsou to různě velké hromady zeminy a první co prorůstá, je pýr. Je to neuvěřitelně vitální travina. Ostatně, na ni byl kdysi za oceánem navržen glyfosát, aby se daly osévat i totálně zapýřené plochy. Ještě k tomu sečení. V podmínkách kde žiju, je třeba v průběhu vegetace dělat až 26 sečí, pokud chcete super trávník. Ani já v takto sekaném trávníku pýr ale nepoznám, třeba to máte jinak. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 121.2 (?), 19.4.2020 10:37, zobrazeno: 2224x
Plochu, na ktoru sa chystam zalozit okrasny travnik, je plna pyru. Na povodnu plochu pojde priblizne 10cm novej zeminy. Otazkou je, ci staci, ked porylujem plochu a pyr obratim zelenym dole. A na to navozim 10cm novej zeminy. Dokaze ten pyr prerast aj napriek tomu, ze je obrateny a je na nom nova zem? Alebo musim pri rylovani pracne odstranit kazdy koren pyru? Poslednu moznost si nechavam pouzitie totalneho herbicidu. Dakujem za cenne rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 19.4.2020 11:46

Dobrý den. Pýr je travina a je velmi podobný dalším výběžkatým travám, které budete vysévat jako osivo v travní směsi. Osobně bych nad pýrem mávnul rukou. Pokud vám ale opravdu vadí, tak herbicid dejte určitě na první místo, protože nějaké zarytí je pýru jenom k smíchu. Ten spolehlivě přežije daleko horší zacházení. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.2 (?), 19.4.2020 19:48

Dakujem za odpoved. Nemozem nad nim mavnut rukou, pretoze tam chcem zalozit okrasny travnik. Predpokladam, ze po pouziti herbicidu rastlina uschne. Je treba tu plochu potom porylovat, alebo staci trave, tych cca 10cm navezenej prekyprenej zeminy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 20.4.2020 8:02

Dobrý den. Jen pro vysvětlení, okrasné zahrady mě živily. S pýrem jsem si nikdy nelámal hlavu, protože ho během vegetace nerozeznáte od ostatních trav. Dělával jsem to následujícím způsobem. Celou plochu, které se týkala nová výsadba, jsem stříknul glyfosátem. Jamile zabral, vše zaschlé se vyhrabalo. Až poté jsem použil vhodný mechanizmus na zpracování celé plochy. Potom přišla výsadba a její zakůrování a až na konec travnatá plocha. Ale u té se vždy počkalo na vyklíčení dalších plevelů, protože v každé půdě jsou jich mraky. Opět postřik a pak jen dokonalé urovnání. Následoval výsev travního osiva a buďto jen jemné zahrábnutí, nebo uválení lehkým válem. Travní osivo klíčí na světle. Opatrná závlaha travního osiva byla už na majitelích. Pokud byste potřeboval bezplevelnou plochu i po navezení nové země, tak zbývá jen položit vypěstovaný travní koberec, ten je bez plevelů. Pokud rozprostřete novou prokypřenou zem, okamžitě vám začnou klíčit další plevele, které v ní prostě budou. Pokud byste chtěl bezplevelnou zem, musela by být propařená, případně chemicky ošetřená. Ale i tak v dalších letech je třeba počítat s chemickým ošetřením travnaté plochy, pokud budete vyžadovat trávník jako na známých tenisových kurtech. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.2 (?), 20.4.2020 16:12
Dakujem. Urobim, ako pisete. Samozrejme, po navezeni novej zeminy, nebudem hned sadit, ale necham zelinu vyrast. A potom postrek. Takto som to robil na inej mensej ploche. Tam som vsak pyr rucne odstranil z kazdeho kuska, pirylivanim a vybranim korenov. Teraz sa mi vsak nechce rucne prehrnat 100m2. Naozaj si myslite, ze ten pyr by prerastol aj cez navezenu zeminu? V tej mensej ploche, mi urcite ziadny pyr nerastie, urcite by som ho identifikoval medzi "normalnou" travou 😃
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.38 (?), 20.4.2020 17:55

Dobrý den. Jistě jste někdy šel kolem místa, kde je deponována skrývka třeba ze staveb rodinných domů. Jsou to různě velké hromady zeminy a první co prorůstá, je pýr. Je to neuvěřitelně vitální travina. Ostatně, na ni byl kdysi za oceánem navržen glyfosát, aby se daly osévat i totálně zapýřené plochy. Ještě k tomu sečení. V podmínkách kde žiju, je třeba v průběhu vegetace dělat až 26 sečí, pokud chcete super trávník. Ani já v takto sekaném trávníku pýr ale nepoznám, třeba to máte jinak. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 119.164 (?), 26.4.2020 11:35
Ak zasejete travnik do zahradnej zeminy, budete otrokom travniku. Zahradnu zeminu aspon 15 cm odstranit, doviezt kremicity piesok s trochou raseliny, zasiat kvalitnu cistu golfovu zmes. Trava sa nesadi, ale seje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.146 (?), 27.4.2020 12:32
Preco otrokom travniku? Najvrchnejsiu vrstvu asi 1-2cm davam ciernu urodnu zem zmiesanu 1:1 s pieskom. Mam to tak inde niekolko rokov a ziadny problem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.164 (?), 27.4.2020 13:36

Ak Vas bavi riesit machy, pliesne, mysi, krtka, burinu a hlavne lipnicu, furt polievat, aerifikovat, vertikutovat, ci nedajboze liat nejake chemicke svinstvo do prirody, Vasa volba. Tu na fore Vam poradia.. Mam doma golfove koberce na 1200m2, fairway a green. Takze trochu skusenosti za poslednych 40 rokov. 😎 Na ten Vas plácek dajte este pod tych 15 cm vrstvu strku frakciu 4-8 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.149 (?), 30.5.2020 21:57

Pane Stanislawe, vy mi jistě poradíte. Nechci likvidovat trávník, ale porost vojtěšky. Orba bohužel nepřipadá v úvahu, nedostanu na pozemek potřebnou techniku. Právě jsem se dočetla, že vojtěška potřebuje hodně světla. Stačilo by na posečenou navést cca 10 cm hlíny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika