Přilehlé růžice v trávníku



host - 21.3 (?) 
21.5.2017 7:52, zobrazeno: 4310x

Prosím o radu co je to za plevel viz foto. Případně jak s ním zatočit. Mám tam místa, kde už tráva není, jen tento humus :-(


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.143 (?), 21.5.2017 8:09

Prasetník kořenatý, to je opravdu humus. Sekačka mu neublíží, ptotože má růžice tak přitisklé k zemi, ze se po sekání jenom zaradují, že už nemají konkurenci. Vadí i v trávníku, který není vůbec anglický. Herbicid vám neporadím, nepoužívám je, ale růžice jdou dobře po dešti vypichovat něčím špičatým, třeba sázecím kolíkem. Pokud tedy nemáte toho trávníku hektar. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 21.5.2017 8:21

Na herbicid citlivý je, zůstanou po něm vyležené fleky. Takže pokud je trávník veden jako velmi ozdobný až designový, vypichovat co nejmladší. Bude to asi někde na vesnici nebo na okraji, v zástavbě ho moc nevidím. Dík za určení, doteď jsem nevěděl, jak se ten milý bodláček jmenuje. Z herbicidů by v trávníku možná pomohl Garlon EC, ten trávy nepoškozuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.3 (?), 21.5.2017 8:22

Díky moc za radu. Já už jsem jich vyrejpal dva kbelíky tím vypichovákem na plevel, ale mám tady místa, kde už tráva ani není. Tak jsem myslel, jestli by na to nepomohl vertikutátor? Ta bestie má ale kořeny dost hluboko :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika