Podzimní výsev trávníku



Stránky: 1,  2   
host - 105.244 (?) 
1.9.2007 16:12, zobrazeno: 28394x
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s podzimním výsevem trávníku? Do kdy lze zhruba set, aby trávník přežil v dobré kondici zimu? Nebo máme raději počkat do jara? Pozn. máme 3letou dceru, která bude běhat po zahradě.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 1.9.2007 17:03
Podzimní výsev trávníku se mi osvědčil dokonce lépe než jarní. Zřejmě právě pro větší srážkové úhrny a menší potřebu zalévání. Do konce září lze trávník vysét, řekl bych.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.65 (?), 3.9.2007 8:40
Mě se taky podzimní výsev zdá lepší. Už kvůli náletům semen pampelišek. Doufám, že při podzimním výsevu tam tolik semen nevzejde. My začli s výsevem minulý víkend. Světe div se, tráva se objevila už po týdnu. Hnojila sem jen posypem kostní moučkou. Ale tet se obávám, jeslti sem s hnojením neměla počkat, aby se vyvinuly pořádný kořínky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.66 (?), 5.9.2007 7:32

Pokud nemáte zřízeny automatické závlahy jsou hlavní termíny zakládání trávníku březen - polovina června, září - polovina října. Podzimní termín je vhodnější, neboť je větší množství srážek, nehrozí již tolik přívalové deště, vývoj plevelů není již tak rychlý a proto netvoří konkurenci vzcházejících trav ( i při postřiku před založením je zásoba semen plevelů v půdě téměř nekonečná). Závlaha - pokud začnete zasetou plochu zalévat, pak by již neměl půdní profil vyschnout,  jinak hrozí zaschnutí klíčících rostlin. Pokud nemáte automatické závlahy je lepší závlahu ponechat na přírodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 12.9.2007 11:23
Stěmi přívalovými dešti že nepřijdou vám to nějak nevyšlo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.6 (?), 12.9.2007 19:44

Já jsem zasel trávník včera na 100 m2. Půdu jsem zryl, uhrabal do roviny, zasel osivo, nezasekával hráběmi, ale důkladně uválcoval válcem. A od včerejška kropím a kropím, tak uvidím, kdy vyleze. Má být pěkné počasí, tak to nebude dlouho trvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 13.9.2007 7:17
Vysel jsem pár metrů ještě před těmi velkým děšti, za týden mi spadlo snad 180mm, ale je vidět, že bylo chladno - tráva leze velmi neochotně 10. den po výsevu (SM, 300m nm.).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 127.10 (?), 19.9.2007 15:45
A po týdnu častého kropení mi už trávník v celé ploše krásně raší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 19.9.2016 10:02

Můžu založit nový trávník ještě počátkem října? Stihne dobře zakořenit a přečkat zimu?  Děkuji.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 19.9.2016 10:42

Ano, můžete. Zakořenění a zapojení trávníku bude hodně souviset s tím jak dobře budete mít připravenou osevní plochu. Chce to vzdušnou lehkou půdu do hloubky cca 15 - 20 cm, jelikož to prospívá zakořenění nejvíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika