Podzimní výsev trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 44.2 (?) 
19.9.2016 10:58

Děkuji Vám. Půda je černozem. Mám vystříkáno Dominátorem, ale půda je teď velmi suchá, potřeboval bych pořádný déšť, pak projedu rotávátorem, uhrabu, vyseju, uhrabu a uválcuju. Děkuji, Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 19.9.2016 11:13

Je celkem jedno za je to černozem nebo hnědozem, jde více o to jak je půda lehká, jaká má podíl pískových částic. Tráník potřebuje hlavně vzduch a vláhu. Správné živiny se mu dodají hnojením. S deštěm Vám nepomohu, ale já měl pocit, že po tomto víkendu snad pršelo všude?. U nás dokonce až moc, z pátka na sobotu mne to udělalo na bazénu cca 10 cm, ve srážkoměru pak byla hodnota kolem 8 cm.

Ještě je vhodné při výsevu také rovnou pohnojit podzimním hnojivem, které obecně pomáhá k lepšímu zakořenní a vyzrávání pletiv. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 19.9.2016 11:20

V okolí Slavkova u Brna spadlo jen pár kapek a to doslova. Nějaké hnojivo mám, ale asi je to sezóní (letní), takže mám pohnojit podzimním? V půdě bohužel žádné pískové částice nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 19.9.2016 11:57

ano podzimním. Kvalita půdy bude hodně ovlivňovat trávník v budoucnu, je čistě na Vás a jak kvalitní to má být trávník, co je Váš cíl a očekávání. Pokud si tom něco přečtete tak zjistíte, že se vše odvíjí do právě od půdy. Písek lze dodat, nicméně vhodnost půdy by měl ideálně posoudit někdo kdo tomu rozumí. Lze si doma také udělat jednoduchý amatérský test a to tak, že udělám z vlhké půdy kouli, pokud drží dobře pohromadě a nejde lehkým tlakem rozmělnit tak je půda spíše jílovitější (špatně), pokud má tendenci se drolit tak je to více-méně dobré. Nicméně máte celkem štěstí, jelikož ve Vašem okolí v Rousínově je firma Agrostis, kteří trávníkům opravdu rozumí a dokáží Vám na místě poradit i včetně doporučení vhodného osiva. Sami používají osiva od mé oblíbené české šlechtitelské stanice Větrov. Raději bych trochu zainvestoval než se pak trápil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 19.9.2016 12:16

Travní semeno mám koupeno a to právě z Rousínova a semeno z Větrova je to rekreační směs VV 4/1 :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika