Plevel v trávníku



host - 248.138 (?)
6.4.2020 22:38

Nezlobte se, asi to vyzní blbě, ale to je trávník? Připadá mi to spíš jako plocha nějakého staveniště... Sama mám sice "obyčejný" trávník s pampeliškami a sedmikráskami, ale přesto trávník...

Pokud zakládáte trávník, musíte nejdříve připravit zem... Bez kamenů, takovou, aby dýchala a nebyla jsko beton, vylehčit pískem, dodat humus. Pokud chcete "anglický", tak odplevelit herbicidem. A nešetřit travním semenem - na té vaší fotce je víc plevele, než trávy. Trávník se musí co nejdřív zapojit, takže potřebuje péči...

Být vámi, předělám to znovu teď zjara, protože pokud tohle budete chtít nějak opravovat, dá vám to práce víc

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mbaud - (2) - 250.248 (?), 6.4.2020 21:12, zobrazeno: 2008x
Na podzim jsem založili nový trávník a teď se mi na hodně místech začíná objevovat tento plevel. Nevíte co to je a jak se ho zbavit? Dekiji
Plevel
Plevel
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.138 (?), 6.4.2020 22:38

Nezlobte se, asi to vyzní blbě, ale to je trávník? Připadá mi to spíš jako plocha nějakého staveniště... Sama mám sice "obyčejný" trávník s pampeliškami a sedmikráskami, ale přesto trávník...

Pokud zakládáte trávník, musíte nejdříve připravit zem... Bez kamenů, takovou, aby dýchala a nebyla jsko beton, vylehčit pískem, dodat humus. Pokud chcete "anglický", tak odplevelit herbicidem. A nešetřit travním semenem - na té vaší fotce je víc plevele, než trávy. Trávník se musí co nejdřív zapojit, takže potřebuje péči...

Být vámi, předělám to znovu teď zjara, protože pokud tohle budete chtít nějak opravovat, dá vám to práce víc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mbaud - (2) - 250.248 (?), 6.4.2020 23:27
Omlouvám se za fotku, fotil jsem svah za domem kde bude stejně jen skalka, ale i tam je ten plevel jako v trávníku, a tady je ten plevel nejvíc vidět. Šlo mi jen o to zjistit co to je za rostlinu a jak se jí v trávníku zbavit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.138 (?), 7.4.2020 11:42

Ať to je, co to je, použijte některý herbicid na dvouděložné rostliny (ne totální, to byste si zahubil i trávník). Dvouděložná rostlina ten plevel je určitě wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.78 (?), 8.4.2020 10:53
Dobry den, prosim, nevite nekdo co je tohle za plevel? Dekuji vsem za nazory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.157 (?), 8.4.2020 15:55

Vypadá to na jablečník.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.78 (?), 12.4.2020 22:02
Dekuji, Josefe, ale jablecnik to neni. Jsou to takovy trsy a listy nijak nevoni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika