Osivo - Wolf Garden vs Barenbrug



Stránky: 1,  2   
host - 185.18 (?) 
20.8.2010 23:14, zobrazeno: 34084x

Koupil jsem osivo Wolf-Garden SUPRA (2 kg za 1320 Kč), ale zde v diskuzi lidé hodně píší, že nejlepší je Barenbrug Gazon (5 kg za 600 Kč). Máte někdo zkušenosti s oběma osivy? Cenově je ta Supra úplně někde jinde, je tedy lepší?

Díky za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 21.8.2010 19:50

Ahoj ja mam Barenbrug universal 15kg za 1680,- a jsem velmi spokojen vyklicilo snad vsecko:) Wolf Garten 2 kg za 1320 Kč je dle meho predrazeny nesmysl astatne jako vsecko od teto firmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.158 (?), 9.9.2010 11:12

Než jsem slyšel o osivu Barenbrug, tak jsem koupil také Wolf Garten asi na 200 m2 (před 4 lety). Vzešlo toho dost (dost jsme zalévali), ale první dva roky byl trávník řídký. Pěkný ale řídký.

Na zbytek pozemku (cca 500 m2) jsem příští rok pak koupil Barenbrug Gazon (to je parková směs) - pytel 16 kg za 1800,-. Hned po výsevu bylo jasné, že bude trávník hodně hustý. Vzešlo toho více než u WG a každým sekáním trávník houstnul a houstnul. Už po roce vytvořil velmi hustý trávník.

Vzhledově se výsledné trávníky shoro shodují (Barenbrug Gazon má světlejší zelenou než WG), ale jednoznačně kvalitnější a hustší je Barenbrug. Zřejmě je ve směsy od Barenbrugu více oddenkových odrůd (kostřavy a psinečky) než trstnatých (jílek apod.) WG podle mě není špatný, ale neodpovídá ceně (tak jako mnoho věcí od WG).

Doporučil bych tedy Barenbrug.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.169 (?), 9.9.2010 13:50

Použil jsem Barenbrug do stínu, již si nevzpomenu na název, a byl jsem mile překvapen jak se pod kaštany zazelenalo. Moje zkušenost je velmi dobrá ale jen bych ještě přidal zkušenost, že ani sebelepší osivo nezajistí kvalitní trávník bez pečlivého připravení půdy, pravidelného zalévání a i následné péče.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.252 (?), 11.4.2011 9:28

Oboji - WG i Barenbrug - jsou zbytecne draha osiva. Mam vybornou dlouholetou zkusenost s osivy od Osevy UNI primo od pestitelske stanice Vetrov (maji vlastni vyslechtene odrudy + nakupuji od Barenbrug). Vyzkousel jsem jich vicero, ale zustal jsem u luxusni rekreacni smesi 6/1. Cena 1100.-/10kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.155 (?), 26.4.2011 14:43

Draha osiva? Barenbrug Gazon 15 kg 1650 Kc. Pokud spravne pocitam, cena je shodna na kg s Vasi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.23 (?), 17.5.2011 22:09
Dobrý večer. Môj príspevok môže vyzerať ako reklama Barenbrugu, ale je to iba výborná skúsenosť. Trávnik mám už druhý rok. O tejto značke som sa tiež dočítal na tejto stránke. Konkrétne mám Barenbrug Sport. Je to perfektné osivo. Klíčivosť je veľmi vysoká. Trávnik bol už o 5 týždňov hustý ako koberec. Krásna sýtozelená farba trávnika jednoliata farba. Na 40 metrov štvorcových mám lacné osivo z nejakého záhradníctva. Tam trávnik nie je najhorší, ale s Barenbrug sa to nedá porovnať. Nepravidelné zafarbenie trávnika aj po 4 rokoch stále rovnaké. Steblá trávy u Barenbrug sú úzke a to vyzerá veľmi pekne. Semienka sú menšie ako u iných osív. (Toho som sa po rozbalení zľakol :)) Trávnik dobre prezimoval a po jarnej vertikutácií bol za 2 týždne opäť vo forme. Toto osivo vrelo odporúčam. Fotografia asi 7 týždňov po výseve.
Barenbrug
Barenbrug
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 18.5.2011 14:00

Tak to je velmi pekny travnik  Zasela jsem asi pred tremi tydny taktez Barenbrug, ale je dost sucho a asi malo zalevam, takze je to zatim nic moc... ale snad kdyz budem zalevat vic, podari se a budeme mit jako vy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.23 (?), 18.5.2011 15:25
Zálievka pri založení trávniku je veľmi, veľmi dôležitá. Osivo nesmie vyschnúť, pretože potom nevyklíči. Ja som zalieval 5x denne, aby bola pôda nonstop vlhká, pretože bolo veľmi teplo 30 stupňov. Bez vody nie je život :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.30 (?), 19.5.2011 13:56

Tak potom je to jasne... Budu muset vic zalevat... Ovsem to na te plose co mame (cca600m2) nebudu delat nic jineho 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika