Okraje trávníků: strunová sekačka x nůžky



host - 5.51 (?)
23.9.2009 12:56

Tak podle obrázků, které jsem našel k tomuto produktu se o žádný extra zázrak nejedná. Mezi jednotlivými díly prorůstá tráva (je to dokonce vidět i na stránkách prodejců), takže ruční práci se člověk stejně nevyhne. Jednodušše řečeno, jedná se o další možnou variantu řešení této problematiky, ale o zázrak opravdu nejde..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 141.127 (?), 6.7.2009 14:36

Vím, že se tu už probíraly v jedné diskuzi nůžky od Bosch - Visio Accu. Máte je někdo a jaké jsou vaše zkušenosti? Díky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 6.7.2009 14:48

Oprava: Isio Accu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.127 (?), 16.7.2009 19:58

Tak jsem si pořídil nůžky od Bosch - Isio a jsem zatím spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.200 (?), 21.5.2015 11:21

Dobrý den.

Přesně na to téma jsem chtěla zadat dotaz.

Strunovka je na houby.Jak psáno, nepořádek,kravál a bohužel

nemocné zápěstí, karpály to nedovolují.Ručně, na kolenou to už nezvládám, operace páteře.

Jak to vyřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 21.5.2015 12:41

Dobrý den,

existují např. mechanické nebo i aku nůžky na trávu co mají, kolečka + teleskopickou násadu, tedy nemusíte se vůbec ohývat. Je to super věc, sám to používám, navíc kvalita trávníku se oproti sečení strunovkou hodně zlepší. Mám akumulátorové nůžky Gardena ComfortCut na které jde přidělat spec. násada. Lze koupit i levnější mechanickou verzi nebo verzi Aku ClassicCut v setu s násadou. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.136 (?), 29.7.2009 13:12

Dobrý den,

já jsem si před asi 6 roky koupil ruční nůžky na trávu a nedám na ně dopustit. Dodnes perfektně stříhají, stříhám s nimi mj. i okraj dřevěné palisády kolem 40 m dlouhého živého plotu a taky kolem stromků a keřů, kde se sekačkou nelze dostat. Koupil jsem je tuším v OBI asi za 300 Kč. Nejedná se o žádný značkový výrobek, ale účel splní výborně.

Přeju hodně úspěchů a pěkný trávník :-)

Daniel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.57 (?), 22.9.2009 14:04

Dobrý den, náhodu jsem narazil na toto diskuzní fórum.  S okrajem trávníku jsem řešil podobný problém. Neustále mi travní drn zarůstal do květinových záhonů a hlavně to sečení. Zkoušel jsem obrubu z betonových kostek, ale ani to nebylo to pravé ořechové. Náhodou jsem minulý rok narazil na jednu zahradnickou firmu, která tento problém řeší. Prodává plastové travní lemy, ale ne ty co se po první zimě rozpadnou jak uvádíte. Dokonce je nepoškodí ani moje sekačka a to už je mám rok. Nemohu si je vynachválit. A pokud přežili loňskou zimu a moje sečení, tak vydrží vše :-)K.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.51 (?), 23.9.2009 12:56

Tak podle obrázků, které jsem našel k tomuto produktu se o žádný extra zázrak nejedná. Mezi jednotlivými díly prorůstá tráva (je to dokonce vidět i na stránkách prodejců), takže ruční práci se člověk stejně nevyhne. Jednodušše řečeno, jedná se o další možnou variantu řešení této problematiky, ale o zázrak opravdu nejde..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eniloq - (5) - 217.4 (?), 1.10.2009 20:11

Plastový travní lem máme také, koupili jsme ho u zahradníka. On ho má v zemi již 10 let. Pravdou je, že ji sekačka ani strunka nepoškodí. Při sekání trávy lze jet jedním kolem po záhonu a vyhnete se ručnímu dostříhávání.

Skalku máme oblemovanou kamenem, tu manžel obsekává strunkou a občas ji poctivě obstříhím zahradními mechanickými nůžkami zn. Fiskars.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.51 (?), 1.10.2009 20:47

Se strunovou sekačkou to nemyslíte snad vážně?
Na okraje se používaj nůžku, nejlépe akumulátorové, "strunovkou" si trávu akorát v krajích poníčíte, něco "posekáte" tak nízko, že uschne, zkrátka vůbec nedoporučuji. Zkuste od Bosche Isio, jsem s nimi spokojen..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika