Odstranění starého trávníku



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
2.9.2017 14:39, zobrazeno: 4502x

Na zahrádce si chceme pořídit na větší ploše rostliny s jezírkem a skalkou.
Na místě je ale tráva kterou jsem se pokoušel odkopávat pouze z horní části abych neodkopal hodně zeminy.Je nějaký přípravek na likvidaci trávy v případě roztoku, který bych nalil do rozprašovače a aplikoval.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.208 (?), 2.9.2017 22:23

Zase jeden "chemik" frown...

Když jsem na původní ploše trávníku (se vším možným, vč.bršlice) dělala okrasné záhony a jezírko, sundala jsem po čtvercích rycími vidlemi vrstvu drnů a zem z nich vyklepala, takže téměř žádná neubyla. Protože ale u nás je zem písčitá a chtěla jsem pro budoucí rostliny zeminu lepší, koupila jsem "zahradnický substrát s humusem" a smíchala ho s horní vrsrvou (na plochu mých třech velkých záhonů cca 10x 70litrů). Sice mám i svůj kompost, ale z toho zemina jde na užitkové záhony.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.208 (?), 2.9.2017 22:27

Jinak totální herbicidy pochopitelně existují, ale nesmí je ani vánek odnést jinam (jinak to zlikvidujete také) a uschlou trávu jím ošetřenou nedávejte do kompostu.          L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.3 (?), 3.9.2017 6:57

Mám také nechemický, a k tomu bezpracný (i zdarma! :-)  )  recept na zakládání okrasných záhonů: na vyhlédnuté misto dávám posekanou a vyhrabanou (po vertikutaci) trávu v tlusté vrstvě 10-20 cm, pod tím se původní tráva zadusí. Trvá to však několik měsíců.

Záleží na tom, co je to "větší plocha". Pokud to má být několik desítek m2, tak bych ten Roundup zvážila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.234 (?), 3.9.2017 8:38

Drny dejte do kompostu. Po zamulčování tráva zmizí asi za měsíc, na jaře rychleji - hlavní výhoda je, že je vše kypré. pokud nespěcháte, lze na podzim část zamulčovat a z části odsrtanit drny. do drnů zasadit dýni. Na podzim budete mít krásný substrát pro květiny. Když budete budovat jezírko budete muset kopat., takže problém drnů nechápu. Před trvalkovýmzáhonem je vhodné rok pěstovat letničky, aby vyklíčil plevel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika