Odstranění hub v trávníku



host - 39.3 (?) 
17.8.2010 10:45, zobrazeno: 18919x

Zdravím, potřeboval bych radu od zkušenějších, jak se zbavit stále většího množství houbiček v trávníku... pravděpodobně se mi tam dostaly spolu s mulčovací kůrou.

Díky za radu

Honza Ch.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
nervusek - (2) - 64.250 (?), 15.9.2010 17:15

Také bych rád ocenil radu, jak se hub zbavit. Objeví se zejména po dešti. Viz obrázek
Děkuji moc


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 15.9.2010 18:45

Ahoj mam stejny problem dneska jsem nasel na zahrade tenhle placek.
Zatim jsem to zlikvidoval rucne strucne ale nemelo by se to nenim postrikat? Na jare zaseto dik Mirek S


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.25 (?), 9.10.2010 10:40

Ahoj,

plodnice hub na trávníku obykle vyrostou jen na pár dní či týdnů a pak zase zmizí. Pro trávník nejsou obykle problémem, snad pouze estetickým. Sekáním se však plodnice stejně ničí.

Podhoubí může být v zemi i několik mnoho let, než nastane doba, kdy plodnice vyrosotou na povrchu.

Likvidace podhoubí je dost složitá, protože není dopředu jasné, v jaké hloubce se podhoubí nachází a jak velkou plochu zabírá. Je to v podstatě řešení problému, který nelze reálně vyřešit.

Podhoubí nakonec může působit na trávník i pozitivně, protože díky spleti vlásečnocových kořenů dokáže podhoubí vázat živiny, které pak využije kořenový systém trávníku.

Každá mince má rub i líc.

Tomáš Šena ATCO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.0 (?), 28.9.2018 18:28

V mém trávníku tvoří houby kruhy o průměru cca 1 m. V tomto kruhu cca 20 cm širokém podhoubí trávu zcela zlikviduje a nic tam neroste. Stříkám prostředky proti plísní,  trávu vápním a v několika případech jsem přistoupil k vykopání napadené hlíny, která je ztvrdlá, nepropouští vodu a tráva uschne a nic v těch místech už neroste. Výsledky poznám na jaře, snad budou pozitivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika