Nový travník u domu



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
27.3.2017 12:25

Opravdu chcete slyšet názory?

Ok - můj názor je takový, že na dokonalý trávník se vůbec hezky nekouká, protože na jednolité zeleni není na co koukat. Já bych vysel obyčejnou travní směs, nechal trávník přirozeně růst, bez zavlažování, pouze sekal, a zaměřil se spíš na stromy, keře, květiny, kámen - na tom je co ke koukání. wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
foxharley - (4) - 205.154 (?), 24.3.2017 12:48, zobrazeno: 3181x

Dobrý den sice jsem si toho tady přečetl o zakládaní nových travníku snad všechno co se tu piše takže asi už trochu vím co a jak. Ale rad bych ucelené informace smiley

Velikost zatravněné plochy bude cca 200 m2 určitě chci hezký hustý travník určitě budu dělat automatické zavlažování protože si myslim že je to super a hlavne se na to hezky kouka laugh

ale ted to hlavni a to podklad ted je na pozemku už od loňského jara hlína s kameny ale asi ne uplně super sad  v letě jsem to celé vzal roundapem, ted se na par místech začlo zase něco zelenat mám v plánu jěšte pozemek dorovnat cca 5-10 cm a teď otázky mám ješte jednou vše postříkat roundapem než zacnu navažet nebo až potom? 

A tím pádem co jsem tu vyčetl můj plán je? Udělat rozvod na zavlažování pak nechat navozit několik kubíku písku poházet to to jěště nějakým substrátem (jaký je prosím nejlepší?) potom kultivatorem pojezdit aby se to vše promíchalo znova uhrabat nechat přivézt "čistou hlínu" tu take uhrabat a dotoho zaset trávu pohodit lehce hlinou uválcovat a pak už jen kropit a kropit než se zazelená myslíte že takový postup je v pohodě? Velké díky za vaše nazory, rady, postřehy Zdeněk

Přikládám i foto pozemku pro jasnějsí představu 



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
foxharley - (4) - 205.154 (?), 27.3.2017 11:25

Nikdo se prosim nenajde aby me poradil? sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 27.3.2017 11:43

A opravdu trváte pouze na trávníku? Myslím, že na tom Vašem prostoru by se dalo vytvořit něco mnohem hezčího, na co by se dalo koukat, než jenom trávník :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
foxharley - (4) - 205.154 (?), 27.3.2017 12:25

nene jen travnik cca 1,8 m po cele delce od "hladove zdi" bude prostor na nejake okrasne stromky a pak trava :-) a od domu bude terasa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 27.3.2017 12:25

Opravdu chcete slyšet názory?

Ok - můj názor je takový, že na dokonalý trávník se vůbec hezky nekouká, protože na jednolité zeleni není na co koukat. Já bych vysel obyčejnou travní směs, nechal trávník přirozeně růst, bez zavlažování, pouze sekal, a zaměřil se spíš na stromy, keře, květiny, kámen - na tom je co ke koukání. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
foxharley - (4) - 205.154 (?), 27.3.2017 12:27

tím koukanim jsem myslel na to zavlazovaní kdyz zavlazuje a jak jsem psal vyše tak urcite tu nebude jen travník :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.198 (?), 27.3.2017 14:00

Dobrý den. Asi bych vzal zeminu na výšku cca půlky rýče přes nějaký katr, abyste se zbavil kamení. A jinak nevidím problém.

O trávníku a jeho zakládání se píše hodně, takže se lze dočíst. Takže až ho budete mít, tak bacha na: moc vláhy - plísně, řasy mechy.

dále na plíseň sněžnou, larvy tiplic, osenic a listokazů. Nepouštět na plochu fenu. Pozor na krtky a hraboše. Dále pak hnojit, vertikutat, vyčesávat, provzdušňovat a sekat a sekat a sekat.Je třeba míst nějaký prostor, kam uložit posekanou trávu. Nejlépe kompost. Takže vzhůru do toho a na podzim přidejte foto, jak to dopadlo.

Přeji mnoho zdaru

Mira z Brna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 27.3.2017 14:17

Dobrý den Zdeňku,

já asi patřím mezi ty trávníkáře co Vám hustý okrasný trávník rozmlouvat nebudou, byť nemám nic proti rozkvetlým loukám v sadech a v zahradách, které mají funkci kam toto patří. Pro denní pohyb kolem domu je dle mne skutečně nízko střižený trávník praktická záležitost, stačí jej pak vhodně doplnit okrasnou a užitkovou částí a dohromady to zapadne vcelku dobře.  Ve vašem případě se max. věnujte přípravě půdy.  Z fotky se nedá určit typ půdy co tam máte, ale mohu usoudit, že bude po stavbě minimálně hodně utužená. Trávník potřebuje skutečně minimálně 15 - 20 cm kvalitní vzdušné půdy aby mohl pořádně zakořenit, to je základ, na kterém se dá stavět.

Určitě si nechte udělal rozvody závlahy minimálně do hloubky 25 cm pod zamýšlenou výškou drnu (počítáno po sesednutí půdy). Jestli chápu dobře Vás záměr : tak chcete promíchat substrát s pískem a pak to přikrýt hlínou. To je blbost, když chcete investovat do substrátu tak jej buď promíchejte v celé výšce cca 20 cm s pískem nebo z ekonomických důvodů jej použijte jen v horní části cca 5 cm, omezíte klíčivost plevelů. Do spodní části lze pak namíchat kvalitní kompost s pískem cca 40 / 60 a mělo by to být OK. Počítejte s tím, že jakoukoliv hlínu dovezete tak bude plná plevelů.

Je to o pěnězích, klidně mne napište Vaší představu (kromě závlahy) co má přípava trávníku stát, mohu Vám pak poradit vhodný postup, bez znalosti ceny a i časové náročnosti je to těžké. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika