Nový trávník po zimě



Marty07 - (4) - 250.178 (?) 
25.3.2020 15:08, zobrazeno: 1312x

Dobrý den všem zkušeným zahrádkářům a mám prosbu o rady k nově založenému trávníku (říjen 2019)...viz foto

Mám v plánu :

- odplevelení trávníka -udělám ručně nebo mě doporučíte speciální chemii?

- pohnojit... mám směs z Mountfieldu na jaro

- dosypat (mám osivo z Větrova VV-4/1) nezatravněné plochy + substrát +lehce zapravit-uválcovat?

Problém mám s plevelem v dolní části pozemku, který chci samozřejmě zlikvidovat, ale nejsem si jistý s použitím Rondapu... když mám vedle mladý trávník.

Děkuji za odpovědi :-)  

obrázek 1 -
obrázek 1 -
obrázek 2
obrázek 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.152 (?), 25.3.2020 16:38

- ja by som pockal na obdobie kad zacnete kosit, cast burin to neprezije, potom co ide by som riesil rucne, alebo ked chemicky naozaj lokálne (bofix...)

- hnojit mozno kludne, koli bezpecnosti mensou davkou ale dbajte nato aby neboli miesta kde je to ovela hustejsie hnojene - lacnejsie hnojiva vedia,,spalit'', mozno by som vam odporucil skusit si cast hnojit cast nie, aby ste spoznali vysledok hnojenia, ale to az neskor

- dosypat mozte, nemyslim ze je to kriticke hovori sa ze oblasti mensie ako dlan netreba dosievat

- roundup je kontaktny herbicid, nikdy som nemal problem ze by som nieco znicil, nejakymi mikrokvapkami, treba asi dodrziavat odporucania o bezvetri (ale raz som bodovo nicil burinu miesto bofixu roundupom - hanba to bola velka :-D), roky som uz ale roundup ani bofix nepouzival - uz ma az tak sterilnost travnika netrapi, a ked nieco menim (robim/rusim travnik) tak proste tomu venujem viac usilia a zrylujem vycistim, necham vzijst buriny vycistim znova a zasejem, casovo je to podobne trosku to pomaha zmensovat pupok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marty07 - (4) - 250.178 (?), 26.3.2020 16:25

Děkuji moc za názor :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.224 (?), 2.4.2020 14:56

Roundup je TOTAL! Znici aj travnik. Ten ste mali pouzit pred vysevom.

Bofix je selektivny, ale radim slabsiu koncentraciu, kedze ide o mlady travnik.

Ostatne je v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika