Novozalozeny travnik plny plevelu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?)
13.9.2019 12:03

Zase skoro všichni, jak je tu špatným zvykem, zapomněli vzít v úvahu kde bydlí. Mám u chalupy trávy, že bych vykrmil bejka. Když to seču, vypadá to podobně jako u PzH. Nepotřebuju tam mít green, stačí mi když po tom můžu chodit. A v okolí mám jak velkovýrobu, tak velkoremízky, kterými se nedá pro plevely projít. Pár prasetníků se taky o něco pokoušelo, některé jsem vypíchl, jiné to postupně vzdaly. Takže PzH zřejmě nekecá. Trávník zásadně nezalévám, kdybych to dělal, se sekačkou bych se ulítal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 11.9.2019 15:29

Vidíte, a náš trávník má nějakých 500 m2, sad dokonce 2000 m2, všechny tyto rostliny (netuším, kde jste byl na označení "plevel") obsahuje, dokonce i mnoho dalších, a vypadá perfektně. Oboje mohu nafotit.

Vy skutečně dáváte do rovnítka použití chemie na polní plodiny a ovoce (často důležité jako základní položky potravin) s použitím chemie na trávník? surprise Navíc jsem psal, že doufám, že i v zemědělství bude brzy s herbicidy konec i za cenu nižší produkce.

Jsou lidé, pro které je důležité pouze "já chci", a jsou lidé, kterým není lhostejné, jaké svinstvo po nich zůstane jejich dětem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.154 (?), 11.9.2019 19:43
Každá rostlina může být plevelem, pokud roste tam, kde ji mít nechceme. Vy tady kuňháte, že z chemicky ošetřeného trávníku děti něco chytnou, tak proto jsem postnul přirovnání něčeho, o čem nikdo nemá ani tušení co to může v budoucnu přinést. V nedávné minulosti, byly tři strašidla - koukol, vlčí mák a kokotice, nebýt chemie, tak nás ty nežádoucí rostliny dávno přerostly. Pokud stříkač, umí trochu počítat a umí si udělat zkoušku, tak se po uplynutí tak zvané ochranné lhůty, relativně nemůže nic stát. Tady může stačit jeden postřik na relativně dlouhou dobu, kdežto potraviny, které konzumujete denně vám mohou do těla donést mnohem více reziduí z chemické ochrany.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.55 (?), 11.9.2019 20:04

Asi to vůbec nechápete. Nemluvím o tom, že děti něco chytnou z trávy. Mluvím o nenapravitelném dědictví - půda je zamořená pesticidy a nyní už je i ve spodních vodách. Kdyby se teď přestala používat veškerá chemie, bude trvat mnoho desetiletí, než se jí půda postupně zbaví. Následky pití těchto pesticidů ještě nejsou známy, je to příliš krátká doba, ale čas ukáže. To je to, co je na tom to nejhorší. A to vše pouze proto, že lidi se chovají stylem "JÁ CHCI, následky jsou mi fuk". A zemědělci taktéž - s minimem lidí a s minimem námahy a prostředků maximalizovat výnos.

Tady dávám foto našeho trávníku - nikdy nehnojený, nikdy nezalívaný, denně používaný dětmi. Nemusím řešit pravidelné hnojení, nemusím bránit dětem na něm řádit. Před pár lety to byla džungle všeho možného, pouze pravidelným sekáním se krásně zahustil, některé druhy vymizely, ale převažuje normální tráva a nedá se říct, že by byla utlačovaná vámi zmiňovanými plevely. Právě naopak - je to tráva, která je nenechá růst a postupně vytlačuje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.171 (?), 11.9.2019 21:19
Buďte rád, že to tak máte. Kdybyste měl ze tří stran velkovýrobu, tak byste se divil i ušima a viděl byste v okrajových partiích kolchozního pozemku, co vše tam bujně roste a zaneřáďuje okolní pozemky. To, že jsou zbývající podzemní vody obohaceny tím co se na polích používá, je stará vesta. Je směšné pérovat lidi za znečišťování životního prostředí, když velkovýroba je ten největší prasič. A půjde to tak dál, až vyhyne lidstvo, jen proto, že jsme líní a řidiči toho dění jsou nenasytní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.9.2019 9:00

To je typicky český přístup. Podobně jako můj soused, když jsem ho žádal, ať nepálí v kamnech plastové sáčky, PET lahve a lamino, odvětil, že komín na továrně kouří ještě víc.
   Jestli je chemie nutná, aby bylo co jíst, to nevím. Ale že k tomu, aby rostla tráva, nutná není, to vím stoprocentně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.23 (?), 12.9.2019 12:56

Absolútny súhlas s názormi Petra z H a vysloužila. Je skvelé, že pre niekoho nie je prioritou bezplevelný a dokonale vyzerajúci trávnik, ale menej znečistené životné prostredie a zdravšie potraviny (v medziach realizovateľnosti). A neprispôsobiť sa trendom súčasnej doby, keď je mnohokrát (naj)dôležitejší vonkajší vzhľad a používanie vlastného myslenia a formovanie názoru patrí k tým náročnejším a menej obľúbeným činnostiam.

Aplikácia chémie vo veľkovýrobe by sa dala iste redukovať, ale znamenalo by to veľmi náročný boj s lenivým (a zbytočne plýtvajúcim) spotrebiteľom a nenásytnými producentami agrochemikálií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.100 (?), 12.9.2019 14:35
Krásné, další don Quijote de la Mancha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.9.2019 15:43

Pane Petře, máte můj obdiv, ale stejně nechápufrown Pravidelně sekáme asi všichni, co máme nějaký ten trávník u domu. Přesto se na mém trávníku, během 12 let tráva prakticky vytratila, je tam v některých částech už jen plevel. Nejvíce popenec, ale jinak všechno, na co jen vzpomenete. Vysemeňují se mi tam kytky ze záhonů, takže to, co je poblíž, mám i v trávníku. Popenec vadí v tom, že mi z toho trávníku neustále leze do kytek a např.kontryhel ze záhonů, zase vypadá v tom trávníku snad nejhůř, ten tam doslova svítí. Jediné, co by mému trávníku pomohlo by byl snad totální herbicid, zrotavátorovat a vyset nový trávník. Jenže je mi jasné, že za pár let by to bylo totéž. Na to tedy kašlu a budu zvědavá, kam až to zajde. Asi jde i o zem, podmínky. U nás je samé kamení. Trávník se sel do něčeho, co po vybrání větších kamenů připomínalo zeminu se štěrkem 1:1. Je sice pod závlahou, ale pokud neprší, je měsíce výheň a do toho dojde voda úplně, každé léto uplynulé 4 roky, je trávník v polovině léta suchá sláma. Ne jen můj tedy, v celé vesnici. Myslím, že to byla právě doba, kdy to už plevely vyhrály na celé čáře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?), 13.9.2019 12:03

Zase skoro všichni, jak je tu špatným zvykem, zapomněli vzít v úvahu kde bydlí. Mám u chalupy trávy, že bych vykrmil bejka. Když to seču, vypadá to podobně jako u PzH. Nepotřebuju tam mít green, stačí mi když po tom můžu chodit. A v okolí mám jak velkovýrobu, tak velkoremízky, kterými se nedá pro plevely projít. Pár prasetníků se taky o něco pokoušelo, některé jsem vypíchl, jiné to postupně vzdaly. Takže PzH zřejmě nekecá. Trávník zásadně nezalévám, kdybych to dělal, se sekačkou bych se ulítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika