Nevím, kdo to je



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
20.7.2010 7:31

Tohle se mi objevilo na záhoně s mulč. kůrou.V těch vedrech to zmizelo, ale místo vypadalo jak spáleniště, kůra byla v tom místě černá, stačlo lehce zavadit a začal stoupat prach, ale tak jemný že to vypadalo jako kouř.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 117.127 (?), 3.7.2010 20:40

Ja som skusila naliat jarovu vodu do dierok (možno stačí obyčajná voda) a asi za 5 minút začali odtial vyliezať dažďovky a tak som si povedala, dobre že to nie je krtonožka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 19.7.2010 18:59

Zdravim a prosim pomoc.

Co je proboha tohle??? Nejaka plisen a cim to postrikat? Je to mekke a mazlave.

Prosim poradte dekuji Mirek S

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
horte - (27) - 64.214 (?), 19.7.2010 20:39

Mně to připadá jako nějaká dřevokazná houba, která se tam rozšířila z těch palisád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 20.7.2010 1:17

U mne se něco takového ukázalo na pytli s mulč.kůrou, který zůstal rok ležet, prorostlo to skrz obal - pak to ale samo seschlo a ztratilo se...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 20.7.2010 2:29
Tipuji, že je to nějaká hlenka. Velmi zajímavý organismus vzdáleně podobný houbám. Dřevokazné ani cizopasné to není, spíš je to doklad, že vám někde hnije nějaká rostlinná hmota - zřejmě ony "palisády".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.7.2010 7:31

Tohle se mi objevilo na záhoně s mulč. kůrou.V těch vedrech to zmizelo, ale místo vypadalo jak spáleniště, kůra byla v tom místě černá, stačlo lehce zavadit a začal stoupat prach, ale tak jemný že to vypadalo jako kouř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LordMirdas - (28) - 129.34 (?), 20.7.2010 9:26

Dekuji Vam vsem za odpovedi. Postrikal jsem to vecer HG cisticem proti plisni a do rana to zmizelo jen jeste nevim jak zlikviduju ty drobne zbytky. Zatim to necham takhle odkryte aby to vetralo a budu to chvilku sledovat. Jen me mrzi, ze jak sem zacal rychle plasit z toho ze to leze do noveho travniku a zaroven k baraku tak jsem timto postrikal i ten travnik tak jsem zvedav jestli okoli tohoto mista prezije. Jsem zvedav jak to bude vypadat az prijdu z vecer z prace.

S pozdravem Mirek S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 20.7.2010 11:41
To nebyl kouř ale spory - jedno z rozmnožovacích stadií hlenek. Není to žádná tragédie, neboť - opakuji - hlenky nejsou parazitické, ale saprofytické (živí se odumřelým organickým odpadem). Je to tedy podobné, jako by v tom místě vyrostly třeba žampiony.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika