Neco oranzoveho v trave



host - 65.111 (?) 
19.9.2016 14:35, zobrazeno: 3681x

Zdravim vsechny odborniky,

potreboval bych radu s veci, kterou jsem v zivote nevidel.

Na pozemku vedle pole byla pred cca 2 mesici zatopa. Dlouhodoby prudky dest nasakl pole tak, ze uz nepobiralo vodu a voda plynule tekla pres pozemky pod polem, pres zahrady, zahradky dal a dal.

Jen tekla bez nejakym vedlejsich skod.

Co je ale zajimave, ze od te doby je v trave neco oranzoveho. Kdyz je vyssi tak jsou boty, nohavice uplne oranzove. Nenapadlo mne to vyfotit driv. Pokud je uz rosa tak se oranzovy poprasek rozpusti a vypada to tak zluto-oranzove. Jako kdyby si clovke nemazal nohy olejem. Jako kdyby mel najednou zloutenku. Je to jen ve spodni casti zahrady, kde tekla voda. Nemuze to byt nejak zdravotne zavadne? Vypada to dost hrozive.

Z ceho to muze byt? Je mozne ze zemedelci do pole pridavaji nejaky sajratjt, ktery splachla zatopa ke mne na pozemek. Na poli byla pred zatopou repka. Nikdo jiny ze sousedy takovy problem nama i kdyz voda pres jeho pozemek taky tekla.

Dekuji za odpoved. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 19.9.2016 14:49

Dobrý den,

co takhle nafotit ten trávník a ne boty :-). Jinak toto může dělat i rzivost, což je travní choroba, ale na můj vkus je toho na rzivost až příliš. Podle bot se nepozná nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.111 (?), 19.9.2016 14:57

to neni spatny napad, ale ted to udelat nemohu, ale jakmile to bude mozne hned nafotim a dam to tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 19.9.2016 17:18

Jsou to výtrusy rzi travní, teď je toho hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.111 (?), 20.9.2016 11:24

A co se s tim da delat? Je to hrozne. Nikdy jsem nic takoveho nevidel. Jakym stylem se to ke mne dostalo?

Zmizi to pres zimu? Jak to odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 20.9.2016 12:02

škoda, že jste sem nedal fotku toho trávníku, dělat závěry podle fotky bot opravdu není ideální. Nicméně pokud si najdete fotky jak vypadá travní rez tak to snad pak poznáte sám.

Pokud se Vám to potvrdí, tak jsem to zde před pár dny řešil, znovu tedy :

Rzivost je poměrně vytrvalá choroba, (vlivem rzivosti dochází k odumírání kořenů a tím pak i celé rostliny) velice důležité pro léčbu je průběžné odstraňování odumřelé trávy, to bych řekl že je zásadní. Ve Vašem případe pak asi vertikutátorem, jedenkrát však většinou nestačí.. Z chemických přípravků na ošetření, je to docela těžké, díky dostupnosti v malospotřebitelském balení. Lze použít přípravky s účinnou látkou chlorothalonil, mancozeb, propiconazole. Registrovaný je přípravek Opera Top, bohužel ten Vám asi nikde bez osvědčení neprodají. Já jsem na to používal Dithane (mancozeb), údajně lze prý použít i Ortivu. Nicméně žádný rychlý efekt postřik nemá. Důležité je opravdu pořád vyčesávat a nezalévat večer ale spíše ráno. Sekat. Doporučuji také trávník co nejvíce posílit, pokud jste hnojil před více jak 3 týdny tak pohnojte, nyní již podzimním hnojivem. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika