Mraveniste v travniku



Stránky: 1,  2   
host - 44.68 (?) 
28.6.2009 17:42, zobrazeno: 21849x

Ahoj,

prosim o pomoc, dneska jsem asi tak po tydnu vydatnych destu posekal travnik a pekne se zdesil. Tak na kazdych 4m ctverecnich jsem rozjel jedno mraveniste, takze travnik vypada jak po ryti... Mate nejakou radu jak se mravenist zbavit a pak taky co to znamena(spatna kvalita pudy, nebo neco)?

Predem moc diky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 48.128 (?), 28.6.2009 22:42

Přemnožení mravenci. Sama s nimi "bojuju" několik roků a je jich ale stále více. Nejrychlejší a nejlevnější řešení je horká voda. Nejlépe je počkat na sluníčko, které naláká mravence, aby nanosili kukly nahoru do tepla a pak zalít. Počítejte s vypálenou trávou.  Případně si ještě připravím Biolit apod.. Teď mě "ukamenují" všichni ti, co nechávají žít všechny tvory. Ale mravenci nám lezou občas dovnitř chalupy a taky mám pěkně poštípané nohy-od nich. I přes mé "zásahy" se mi daří pouze jejich počet příliš nezvyšovat, vyhubení jim tady rozhodně nehrozí. A máme zde několik druhů-hnědé, rezavé, menší a takové jakoby o ždibek menší než jsou lesní. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 30.6.2009 15:39

Žiju a nechávám žít.Ale mravenci mě žít nenechají, taky jich mám plný trávník a byt.Takže to praktikuju úplně stejně jako Vy-horká voda, Biolit a ještě než to postříkám, nakrmím larvama rybičky.Co zbyde nechám sýkorkám a ten zbytek prostě dostane dávku Biolitu.Všechno má své meze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
preacher - (20) - 219.94 (?), 29.6.2009 11:00

Mam stejny problem s mravenci. Po delsim obdobi srazek se v travniku objevi nekolik malych mravenist. Nevim co s tim, kdyz secu travnik, tak cast maraveniste "vysaju", ale neni to reseni... Diky za kazdou radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.219 (?), 29.6.2009 16:23

Na mravence na tuti zabere jedině deratizér. Měl jsem podobný problém a jakýkoliv zásah v pohodě ustáli a ještě se přitom stačili dál množit. Vyzkoušel jsem všechny možné dostupné chemické prostředky na trhu a nic. Jestli je plocha hodně velká, nemáte žádnou šanci se s nimi vypořádat. Pokud je menší a daretizéra se nevyplatí objednat, zkuste se domluvit s nějakou firmou nebo obchodem s potravinama, aby se Vám ozvali, až budou provádět povinnou deratizaci. Nebudete muset platit za cestu, jen za postřik. Navíc se dozvíte něco o kvalitě podniku - pokud nebudou o deratizaci nic vědět a nebude možné se s nimi domluvit, je jasné, že ji ani neprovádějí a výrobna/obchod je plný myší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 29.6.2009 19:36

Nevím, jakou "rosničku" ctí mravenci.Z pozorování ale vím, že si na stébla trávy vynášejí mraveniště tehdy, když očekávjí mokro a proto si dopředu snaží vybudovat záchranu hlavně pro své kukly. A těch nadzemních mravenišť teď najdete plno... !!   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 29.6.2009 22:32

Mám zahradu 1200m z toho 1000m sekám trávu,protože zehrádku mám v řetězcích, nebudu jmenovat.Jsme už starší, tak sekačku s pojezdem ještě zvládnu.Trochu jsem odbočil, věc se má asi takto: Vím že po deštích mravenci i lidé vynášejí rodinku do vyšších pater.Moje metoda spočívá v tom že použiju naše zpěváčky ptáčky.Kosové a Kosice začínají napodvečer sbírat potravu, když uviděli obnažené mravenište takse zdálo že mi vlezou pod sekačku.Příspusobil jsem se a sekl jsem po částech.Nechal jsem jim mraveniště vyzbírat a pak jsem pokračoval, dbal jsem nato abych mraveniště nerozšlápl.Sice jsem sekal o hodinu déle ale vyplatilo se mi to.Kosi vytahali larvy i z rozšlápnutých hromádek.Hodně zdaru a štěstí, Děda Hary! Takže moje rada: Po dešti sekat napodvečer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.127 (?), 30.6.2009 19:14

Já jsem zjistil, že se mi v trávníku také objevili mravenci, dokonce jsem viděl, jak jeden z nich táhne vajíčko :) Je období, kdy intenzivně prší, trávník jsem měl vyplaven, může to být třeba příčina, nevím. Škodí či neškodí mravenci trávníku? A pokud škodí, tak jak postupovat v místech, kde se vystytují a vyskytovali už dříve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.125 (?), 30.6.2009 19:35

Tak toto by mne také zajímalo - škodí mu a nebo ne? Někdy je louka plná kopek od jejich čilého života, ale myslím to je snad jediná skodlivá činnost. Nebo likvidují i kořeny apod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.22 (?), 6.7.2009 18:56

Zdravím    tak na otázku jestli škodí nebo neškodí mravenci můžu jednoznačne odpovědě    škodí mě ve skleníku sežrali všechno a i rajčata která měla pruměr stonku víc jak 1 cm   ted už nevím co na ně prášek do pečiva? ha jen si pomlaskají a zají to ještě logrem z kafe a jako zákusek si dají formitox to je pro ně třešínka na dort no a po dobrém obědě si dají ještě sprchu to vřelou vodou tak nezbejvá jen jim dát sprchovej gel a popřát dobrou chut   opravdu nevím jak na ně    poradte dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika