Mraveniste v travniku



preacher - (20) - 219.94 (?)
29.6.2009 11:00

Mam stejny problem s mravenci. Po delsim obdobi srazek se v travniku objevi nekolik malych mravenist. Nevim co s tim, kdyz secu travnik, tak cast maraveniste "vysaju", ale neni to reseni... Diky za kazdou radu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 44.68 (?), 28.6.2009 17:42, zobrazeno: 21887x

Ahoj,

prosim o pomoc, dneska jsem asi tak po tydnu vydatnych destu posekal travnik a pekne se zdesil. Tak na kazdych 4m ctverecnich jsem rozjel jedno mraveniste, takze travnik vypada jak po ryti... Mate nejakou radu jak se mravenist zbavit a pak taky co to znamena(spatna kvalita pudy, nebo neco)?

Predem moc diky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 48.128 (?), 28.6.2009 22:42

Přemnožení mravenci. Sama s nimi "bojuju" několik roků a je jich ale stále více. Nejrychlejší a nejlevnější řešení je horká voda. Nejlépe je počkat na sluníčko, které naláká mravence, aby nanosili kukly nahoru do tepla a pak zalít. Počítejte s vypálenou trávou.  Případně si ještě připravím Biolit apod.. Teď mě "ukamenují" všichni ti, co nechávají žít všechny tvory. Ale mravenci nám lezou občas dovnitř chalupy a taky mám pěkně poštípané nohy-od nich. I přes mé "zásahy" se mi daří pouze jejich počet příliš nezvyšovat, vyhubení jim tady rozhodně nehrozí. A máme zde několik druhů-hnědé, rezavé, menší a takové jakoby o ždibek menší než jsou lesní. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 30.6.2009 15:39

Žiju a nechávám žít.Ale mravenci mě žít nenechají, taky jich mám plný trávník a byt.Takže to praktikuju úplně stejně jako Vy-horká voda, Biolit a ještě než to postříkám, nakrmím larvama rybičky.Co zbyde nechám sýkorkám a ten zbytek prostě dostane dávku Biolitu.Všechno má své meze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
preacher - (20) - 219.94 (?), 29.6.2009 11:00

Mam stejny problem s mravenci. Po delsim obdobi srazek se v travniku objevi nekolik malych mravenist. Nevim co s tim, kdyz secu travnik, tak cast maraveniste "vysaju", ale neni to reseni... Diky za kazdou radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.219 (?), 29.6.2009 16:23

Na mravence na tuti zabere jedině deratizér. Měl jsem podobný problém a jakýkoliv zásah v pohodě ustáli a ještě se přitom stačili dál množit. Vyzkoušel jsem všechny možné dostupné chemické prostředky na trhu a nic. Jestli je plocha hodně velká, nemáte žádnou šanci se s nimi vypořádat. Pokud je menší a daretizéra se nevyplatí objednat, zkuste se domluvit s nějakou firmou nebo obchodem s potravinama, aby se Vám ozvali, až budou provádět povinnou deratizaci. Nebudete muset platit za cestu, jen za postřik. Navíc se dozvíte něco o kvalitě podniku - pokud nebudou o deratizaci nic vědět a nebude možné se s nimi domluvit, je jasné, že ji ani neprovádějí a výrobna/obchod je plný myší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 29.6.2009 19:36

Nevím, jakou "rosničku" ctí mravenci.Z pozorování ale vím, že si na stébla trávy vynášejí mraveniště tehdy, když očekávjí mokro a proto si dopředu snaží vybudovat záchranu hlavně pro své kukly. A těch nadzemních mravenišť teď najdete plno... !!   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 29.6.2009 22:32

Mám zahradu 1200m z toho 1000m sekám trávu,protože zehrádku mám v řetězcích, nebudu jmenovat.Jsme už starší, tak sekačku s pojezdem ještě zvládnu.Trochu jsem odbočil, věc se má asi takto: Vím že po deštích mravenci i lidé vynášejí rodinku do vyšších pater.Moje metoda spočívá v tom že použiju naše zpěváčky ptáčky.Kosové a Kosice začínají napodvečer sbírat potravu, když uviděli obnažené mravenište takse zdálo že mi vlezou pod sekačku.Příspusobil jsem se a sekl jsem po částech.Nechal jsem jim mraveniště vyzbírat a pak jsem pokračoval, dbal jsem nato abych mraveniště nerozšlápl.Sice jsem sekal o hodinu déle ale vyplatilo se mi to.Kosi vytahali larvy i z rozšlápnutých hromádek.Hodně zdaru a štěstí, Děda Hary! Takže moje rada: Po dešti sekat napodvečer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.127 (?), 30.6.2009 19:14

Já jsem zjistil, že se mi v trávníku také objevili mravenci, dokonce jsem viděl, jak jeden z nich táhne vajíčko :) Je období, kdy intenzivně prší, trávník jsem měl vyplaven, může to být třeba příčina, nevím. Škodí či neškodí mravenci trávníku? A pokud škodí, tak jak postupovat v místech, kde se vystytují a vyskytovali už dříve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.125 (?), 30.6.2009 19:35

Tak toto by mne také zajímalo - škodí mu a nebo ne? Někdy je louka plná kopek od jejich čilého života, ale myslím to je snad jediná skodlivá činnost. Nebo likvidují i kořeny apod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.22 (?), 6.7.2009 18:56

Zdravím    tak na otázku jestli škodí nebo neškodí mravenci můžu jednoznačne odpovědě    škodí mě ve skleníku sežrali všechno a i rajčata která měla pruměr stonku víc jak 1 cm   ted už nevím co na ně prášek do pečiva? ha jen si pomlaskají a zají to ještě logrem z kafe a jako zákusek si dají formitox to je pro ně třešínka na dort no a po dobrém obědě si dají ještě sprchu to vřelou vodou tak nezbejvá jen jim dát sprchovej gel a popřát dobrou chut   opravdu nevím jak na ně    poradte dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika