Kvalita trávníku - tráva s tvrdými plazivými stvoly



host - 91.226 (?)
25.7.2009 21:11
Loni jsem se tu ptal na tuhle rostlinu a někdi mi řekl, že je to pýr. Teď mám dojem, že je to ten prevít, o kterém tu diskutujete. Každopádně s tím bojuji do dneška, pořád se to rozrůstá a už pomalu uvažuju o tom, že použiju RoundUp.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
PaKo - (12) - 9.119 (?), 8.6.2009 6:29

No, otázkou je, zda je to opravdu jednoletka. Každopádně já teď seču 2x týdně na 3 cm, jenže problém je v tom, že ty stvoly se plazí u země, takže je sekačka stejně všechny nevezme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.90 (?), 9.6.2009 15:10
Štěteček a dominátor, trpělivost,při chvilkách prostě projít a tuto trávu potřít a takhle pořád dokola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.120 (?), 12.6.2009 22:51

Tak, tak. Ikdyž to někomu může připadat pomalé, věřte mi, že to vede k úspěchu. V polovině dubna jsem věnoval půl soboty natírání Roundupu štětcem na stejnou potvoru jako na obrázku a nyní je od ní definitivní pokoj. Nikde už po ní není ani památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.205 (?), 1.8.2020 10:56

Dobrý den, mě trápí tento plevel, také plazivý. Má někdo zkušenost s tímto úmorným nepřítelem? Mám ho plný, nově založený trávník. Roztahuje se a likviduje zasetou trávu. Nevím čím ho zlikvidovat. Vytrhat nejde, je ho tam hrozně moc. Děkuji za radu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PaKo - (12) - 11.131 (?), 24.7.2009 15:09

Tak se téměř po 2 měsících vracím k tomuto příspěvku, který jsem založil. Mám nějaké poznatky a zkušenosti, tak se bych se rád s nimi podělil.

Tak předně, ona vyfocená tráva je skutečně jílek vytrvalý, tedy druh trávy, který se vyskytuje ve většině travních směsí. Potvrdil mi to jeden zahradník. Zároveň mi poradil, ať pohnojím a sekám na trochu větší výšku. A co se nestalo - obrat byl zejména po pohnojení viditelný do několika dnů. Ty dlouhé suché stvoly časem nějak zmizely v pěkné zelené trávě, oproti situaci v okamžiku zakládání tohoto vlákna to je nádhera.

Proto si myslím, že problematický stav, který jsem popsal v úvodním příspěvku byl spíše důsledkem nedostatečné výživy. Myslím, že rady (a určitě byly dobře míněné a díky za ně) na štetečkování roundupem apod. nejsou v tomto konkrétním případě na místě. Sice jednorázově zmizí negativní vizuální dojem, ale jelikož se neodstraní příčina, je to řešení dočasné. Takže moje rada zní: řádné pohnojit a pak udržovat pravidelný přísun živin (hnojiva) v závislosti na konkrétních podmínkách a složení hnojiva.

Roundup může pomoci na např. lipnici roční či jinou "neušlechtilou" trávu, ale to není tento případ.

Díky všem za pomoc a přeju hodně štěstí.

PaKo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.226 (?), 25.7.2009 21:11
Loni jsem se tu ptal na tuhle rostlinu a někdi mi řekl, že je to pýr. Teď mám dojem, že je to ten prevít, o kterém tu diskutujete. Každopádně s tím bojuji do dneška, pořád se to rozrůstá a už pomalu uvažuju o tom, že použiju RoundUp.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jzve - (2) - 91.226 (?), 25.7.2009 21:36

Je to tahle rostlina? Viz diskuze loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.157 (?), 26.7.2009 19:46

to by byla škoda používat Roundup-zbytečná práce!!! 

Stačí přihnojit a často sekat, protože ten "šmejd" o kterém tu všeci píšete je jílek vytrvalý a protože nemá živiny, tak má tendenci z posledních sil se aspoň rozmnožit než "chcípne" bez živin... 

Takže rada zní: udělat si pro trávník trochu víc času a přihnojit a sekat a sekat a sekat. Hlavně né jen jednou za týden!!! To by se nic zvláštního nestalo!!!  Aspon 2x týdně!!!

Výsledek se brzy dostaví.  Tak nejpozději do 3 týdnů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
clemo - (8) - 151.239 (?), 5.8.2009 13:59

Ja jilek vypoustim, prave se chystam prejit na okrasne smesi bez jilku, jelikoz na nasem travniku se nebudou konat zadne skluzy ani hromadne pochody. Navic mam pocit, ze jilek se casem stava tak dominantnim ze ostatni druhy vylaci a travnik kde je skoro ciste jilek ja takovy osklivy tmavy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 5.8.2009 16:54

Existuje několik stovek odrůd jílku vytrvalého - a liší se nejen barvou či tvarem listu. Z travní plochy ustupuje (vzhledem k ostatním druhům) snad i nejdříve, po 5 - 8 letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika