Jetel, včely, děti, pes



host - 105.107 (?)
26.2.2014 13:10

Z dětství si mamatuju jak se sbíraly semena jetele a následně sela do trávníku, aby byl hezčí.  Sekalo se občas srpem.

Myslím, že sekání sekačkou podporuje plazivky - předpokládám, že máte bílý jetel plazivý. Po několika letech sekání sekačkou jsem zjistila, že trávník je úplně zapletený a pokrytý výhony jetele a tráva se skoro ztratila. Po vyhrabání kovovými hráběmi se poměr obrátil.  Ale je nutné trávu občas vyhrabat. To asi obdobně vyřeší vertikulace, případně před sekáním hráběmi zdvihnout plazivé šlahouny. Nízké sečení podporuje plazivky, možná je i řešení v nekritických obdobích necht trávu vyšší.

Pokud plánujete vydloubávání, doporučuji vydloubávač Fiskars - práce jde celkem rychle.

O účincích velkého množství žihadel jsem také slyšela - syn včelaře silně alergický byl poštípán a odvezen do nemocnice. Po zbytek života mohl pracovat se včelami holýma rukama.

Na žihadla je nejlepší mýdlo. Správně je čpavek, ale ten jsem nikdy neměla, klasické mýdlo bývá dostupné, myslím, že se jed zneutralizuje. Jinak vyzkoušena cibule, ocet, cukt bez účinku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 9:47

Urea - močovina se používá i v hydratačních mastech Excipial na ztvrdlou kůži nebo doléčované popáleniny. Opravdu se tohoto hnojiva nemusíte bát. Dále pak trávník potřebuje hořčík, který dodáte dolomitem.

Ano, na jarní vertikutaci a přihnojení prosátým kompostem je nyní optimální čas. Močovinu aplikujte až v období plné vegetace, kdy by přihnojování kompostem bylo nepříjemné pro vynášení "špíny" na nohou do bazénu či do domácnosti. Močovina se aplikuje jako 2-5%ní roztok večer nebo při celodenně zatažené obloze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 10:12

S tou vertikutací bych ještě posečkal do okamžiku, kdy tráva začne bujně růst. To bývá zhruba na začátku dubna. U nás nyní ještě neroste. Letos to sice vypadá, že se všechno rozjede dřív, než v minulých letech, ale březen je březen a může nás ještě (nemile) překvapit. Tak já jenom, aby pak pán měsíc neběhal na dvoře po blátě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 26.2.2014 10:19

Taky bych počkal s tím chemickým ničením jetele, on totiž jetel u nás ještě ani nevykoukl ze země, to je pak těžké ho chemicky ničit, když není co stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 10:25

Wimpi souhlas, v 450 m n.m. je ještě brzo, u nás v 230 m n.m. však technické služby města v některých lokalitách "češou strojně trávník".

Na aplikaci herbicidu je také ještě moc zima a jetel nemá narostlé první tří lístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 26.2.2014 11:10

Určitě se do toho nebudu pouštět teď, to já si jenom s předstihem zjišťuju, co s tím :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 26.2.2014 12:27

Ahoj všem, 

Ad) trávník - jednoduché řešení, jak se zbavit kvetoucích rostlin je pravidelné sečení. Vypichovat jetel ručně bych pro velkou pracnost zavrhl. Pokud někomu vadí pár včel a kytek na trávě a chce mít na zahradě zelenou poušť, pak tedy chemická likvidace a založit nový trávník s požadovanou skladbou. 

Ad) včelí jed - je to nesmírně zajímavá látka s mnoha léčivými účinky. Já se např. díky včelaření a roční dávce žihadel v objemu zhruba 100 ks naprosto zbavil pylové alergie a silně se mi omezily i ostatní alergie, takže můžu mít doma psy (kavkazáky) i jiná zvířata. Můžete se mnou nesouhlasit, můžete se zlobit, ale eliminace alergenů v naději, že ochráním dítě je cesta do pekla. 

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 26.2.2014 12:57

Četl jste, co jsem psal, nebo reagujete tak nějak z voleje?

Pravidelné sečení je mi k ničemu, když sekačka nevezme všechny květy a navíc jetel kvete klidně další den po sečení. 

Kde jste četl něco o tom, že mi vadí pár včel a kytek v trávě? Kytek tam mám spoustu a jsem za ně rád. Včel taky, ale ty mi vadí, protože pustit děcka k bazénu rovná se nejpozděj do půlhodiny řešit žihadlo. Bodnuté děcko, které je do druhého dne mimo provoz a má teplotu, to opravdu nevím jestli je srovnatelné s žihadlem pro dospělého včelaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.107 (?), 26.2.2014 13:10

Z dětství si mamatuju jak se sbíraly semena jetele a následně sela do trávníku, aby byl hezčí.  Sekalo se občas srpem.

Myslím, že sekání sekačkou podporuje plazivky - předpokládám, že máte bílý jetel plazivý. Po několika letech sekání sekačkou jsem zjistila, že trávník je úplně zapletený a pokrytý výhony jetele a tráva se skoro ztratila. Po vyhrabání kovovými hráběmi se poměr obrátil.  Ale je nutné trávu občas vyhrabat. To asi obdobně vyřeší vertikulace, případně před sekáním hráběmi zdvihnout plazivé šlahouny. Nízké sečení podporuje plazivky, možná je i řešení v nekritických obdobích necht trávu vyšší.

Pokud plánujete vydloubávání, doporučuji vydloubávač Fiskars - práce jde celkem rychle.

O účincích velkého množství žihadel jsem také slyšela - syn včelaře silně alergický byl poštípán a odvezen do nemocnice. Po zbytek života mohl pracovat se včelami holýma rukama.

Na žihadla je nejlepší mýdlo. Správně je čpavek, ale ten jsem nikdy neměla, klasické mýdlo bývá dostupné, myslím, že se jed zneutralizuje. Jinak vyzkoušena cibule, ocet, cukt bez účinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 26.2.2014 18:02

Dovolím si upozornit ty, kteří radí jak je žihadlo prospěšné a aby to tazatel namazal mýdlem, nebo se nechal bodnout stokrát, že hlásají nesmysly. Tak nezněl dotaz. Citlivost každého jedince na včelí bodnutí je individuální a mění se i v čase. A prostě to někomu vadí i z psychických důvodů a to se násobným pobodáním léčit nedá. Stejně byste léčili člověka s fóbií ze psů, že na něj necháte desetkrát zaútočit rotvajlera? Prostě to tazateli vadí a chce to eliminovat. Včely jsem choval, považuju se za včelaře a tazateli zcela rozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.6 (?), 27.2.2014 10:37

Souhlasím stím, že jetel je plazivka a čím častěji trávník sekáte podporujete vlastně jetel v růstu, protože ten se nejdřív vzpamatuje, zkuste omezit sekání a nechat přerůst trávu a jetel se sám oslabí a děti nenechat běhat naboso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika