Jetel v trávníku



host - 128.66 (?) 
8.11.2016 7:43, zobrazeno: 7124x

Dobrý den, můžete mi poradit, jak se zbavit jetele v trávníku?

Rozlezl se nám kolem bazénu, když kvete je na něm hodně včel a několik dětí i dospělých dostalo žihadlo, někteří opakovaně.

Zkusila jsem ho před časem vyhrabat vertikutátorem, stará tráva je pryč, ale jetel tam zůstal.

Jak ho můžu vyhubit?

Mám to celé zrýt a na jaře vysadit novou trávu? Bohužel je to přesně na prostoru kde jsou děti, určitě by novou trávu zadupaly.

děkuji   Jája

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.11.2016 8:36

Zkuste dětem obout gumáčky, ty prý včelka nepropíchne.

Kdyby se vám má rada s gumáčkama nazamlouvala, tak to můžete zkusit postříkat třeba Bofixem dřív než to začnete rýt, ale s tím počkejte asi už na příští rok. Letos už radši zůstaňte u těch gumáčků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.84 (?), 8.11.2016 8:43

Bofix to spolehlivě vyřeší. Asi budete muset postříkat dvakrát v sezoně, ale zaručeně jetel zahubí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.66 (?), 8.11.2016 9:17

Super, děkuji. Koupím ten Bofix. Takže postříkat to na jaře, potom dosít trávu a v létě zase postříkat a dosít?

Gumové sandály jsme letos zkoušeli, bohužel všechny děti mají do 5 let a zapomínali na ně. Nebo si sedaly rovnou na trávu (na jetel) a už to bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.11.2016 9:19

No, na jaře, ale až ten jetelíček vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mjancar - (34) - 20.84 (?), 14.11.2016 8:49

Naředíte Bofix podle návodu a jetel postříkáte až bude mít dost lístečků. Doporučuji postříkat celý trávník. Týden nesekat a nezalívat, ideálně při počasí, kdy nebude alespoň 3 dny pršet. Jed se absorbuje listy do kořínků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.66 (?), 14.11.2016 9:35

Děkuji. Na jaře se pustím do války s jetelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.46 (?), 14.11.2016 9:38

Pochybuji velmi silně, že na vašem trávníku, dostali někteří uživatelé opakovaně žihadlo. Mohli dostat žihadýlko opakovaně, ale z určitě jiných příčin, než je přišlápnutí, nebo přisednutí včely. Trochu s námi houpete. Jsem včelař, tak vím co píši. Sem tam, nějaké bodnutí do mé osoby mi nevadí, ale vždy jsem na vině já. Jak to bylo, když jsem byl mladičký, si nepamatuji, ale vím, že jeden vnouček, přestože byl na tuto možnost upozorněn, nedbal a na trávníčku s plazivým jetelíčkem, dostal žihadýlko. Stalo se to pouze jednou!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.66 (?), 15.11.2016 21:13

Z trávníku kolem bazénu se stalo více méně jeteliště a když to celé kvetlo, tak tak bylo spousta včel, jen se to jimi vlnilo. Co je divného na tom, že si do toho malé děti, naprosto zaujaté vodou a hraním sednou nebo šlápnou bosky? Samozřejmě je to jejich vina, na včely jsme je upozorňovali x-krát.

A tím "opakovaně"jsem pochopitelně nemyslela od jedné včely... ale že jedno dítě dostalo během pár dní dvě žihadla, jiné dokonce tři. A můžete jim to vykládat horem dolem, pane včelaři.

Ten jetel prostě musí pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 154.207 (?), 15.11.2016 21:25

Já myslím, že to je jasné každému. I já letos dostal 2x žihadlo, a to když jsem šel trávou v kroksech a včela se mi dostala některou z děr dovnitř. Vůbec jsem nepochopil, co pan včelař svým příspěvkem mínil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika