Jakou travní směs vybrat?



Stránky: 1,  2   
host - 138.50 (?) 
25.4.2013 12:49, zobrazeno: 26868x

Dobrý den,

chtěl bych založit nový trávník na zahradě u rodinného domu, ale je pro mě poměrně dost složité vybrat správnou směs. Chtěl bych založit trávník, který by byl hustý, na pohled pěkný a vydržel zátěž od psa a dítěte (kopání míčem, běhání, jízda na kole atd..)., pokud možno nijak zvlášť náročný na údržbu, pro plochu zhruba 850m2, slunce převážně po celé ploše.

Na trhu je strašně moc směsí a já nevím, kterou vybrat. Přemýšlel jsem o Wolf-Garten Loretta, kde se mi líbilo zmenšení odpadu při sečení a hustota trávníku, ale někde jsem četl, že kvalita nic moc. Pak jsem tedy přemýšlel o Barenberg směsích, ale zase jsem četl, žeje vhodnější vybrat českého výrobce, který směsi připravuje pro naše klimatické podmínky... Mám z toho tedy pěkný zmatek :)

Můžete mi prosím doporučit vhodnou travní směs pro výše popsané účely? 

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pepin - (33) - 33.198 (?), 25.4.2013 13:26

Dobrý den.

vyzkoušel jsem na své malé ploše několik travních směsí, mám tam zastíněné a vyloženě sluneční plochy. Ale nejhezčí a nejkvalitnější trávník mám kupodivu tam, kde jsem to nejmíň čekal. Vysel jsem travní směs do sucha od jedné české firmy. Dá se koupit skoro všude. Jen se mi zdá, že je trošku víc náchylnější na plíseň sněžnou, ale to je jen dojem a dá se to řešit postřikem. Zvláště exponovaná místa ještě před výsevem doporučuji opatřit prostředkem turfcomp.

Travní směs do sucha.
Travní směs do sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.50 (?), 26.4.2013 8:37

Děkuji za odpověď.

Vybral jsem firmu Aros a přímo od výrobce jsem dostal doporučení na Travní směs hřištní III..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.87 (?), 13.5.2014 8:41

Nejlepší travní směs je Rasana sport- zakoupíte v Mountfieldu. Je sice dražší cca 950kč za 10kg ale travička je náádherná. Opravdu začne růst už za 7 dní a vyrostou všechny semínka. Trávník jsme zakládali 2013 na jaře cca 1000m2 a máme nejhezčí trávník na vesnici. Investice se opravdu vyplatila. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.75 (?), 12.6.2014 21:24

Použil jsem normálně jen universal travní směs a v pohodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.143 (?), 20.6.2014 12:26

Dobrý den,

pokud mohu něco doporučit tak se obraťe na šlechtitelskou statnici Větrov, společnost Oseva UNI, která produkuje profesionální travní směsi pro opravdu široké spektrum použití a to již desítky let, co do kvality a také čistoty směsí nemají dle mne konkurenci, cenově budete mile překvapen. Tuto značku nekoupíte v běžné obchodní síti, jejich směsi se používají na opravdu profi úrovni. Směs Vám pošlou na dobírku i v malém balení. Trávníky jsou mé hoby a když jsem zakládal trávník tak jsem tomu věnoval maximální energii a řešil to s našimi předními trávníkáři. Barenberg je dobrá značka po Oseva Uni dle mne další z vhodných, cenově je však český výrobce jinde, navíc mají daleko širší nabídku.

Z jejich nabídky bych Vám asi doporučil jejich VV- 4/1 nebo 6/1 luxusní rekreační směs, která má snížený obsah jílku vytrvalého a pokud se budete o něj dobře starat tak bude velice hustý a pěkný na pohled a současně také něco vydrží. Ono totiž při správné péči a vhodné půdě může i opravdu luxusní směs bez jílku fungovat velice dobře. Většina hřišťových a univerzálních směsí apod. je defacto o vysokém podílu jílku vytrvalého, který však má tendence vytlačovat ony "okrasné" druhy kostřav a lipnic a také má tendence vytvářet trsy. Samozřejmě záleží na odrůdě.

Nicméně není to jen o směsi, ale především o tom do jaké půdy budete ten trávník zakládat. Tráva potřebuje vzduch, vodu a živiny. Na jílovité půdě to nikdy dobré nebude. Vzduch dodá písek, rašelina či kompost.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.194 (?), 20.6.2014 21:06

Prosím o radu ohledně sběru travních semínek(lučních vyšších travin). Potřebuji dosít menší plochy louky, kvalita i složení není příliš důležitá, okolní louky jsou docela hezké a jde mně o to, jestli mohu sbírat semena trávy obyčejným jednoduchým zdrhávaním semen mezi prsty a jak vysévat, jestli je nutné pak semena uložit na několik týdnů do chladu (lednice), anebo se mohou ihned vysévat, jak zralé mají být semena při sběru. Vím, že by bylo jednodušší koupit hotovou travní směs, ale chtěl bych to zkusit tímto způsobem. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.125 (?), 15.7.2014 16:25

Já jsem koupil směs od Wolf Garten Fun, a jsme nadmíru spokojeni, lezla ven už po 3 dnech a po 3 nedělích jsem vesele sekal. Fajnová čistá směs, absolutní spokojenost, ale taky záleží komu se kam co hodí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.245 (?), 17.7.2014 14:10

Zdravim

Aj mna by zaujimalo ci sa da sadenie trávnika riesit aj takymto sposobom...  ma stým niekto skusenost.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.32 (?), 2.7.2018 18:46

Ahoj poradíte mi jak vybudovat za domem pěknou a pevnou travní plochu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika