Jak využít mech v trávě nebo se ho zbavit aspoň v části zahrady



host - 37.146 (?) 
30.3.2017 11:01, zobrazeno: 2362x

Taky mám na zahradě mech četla jsem všechny příspěvky a u velkých zahrad pískování nemyslitelné chemie pro přírodu hrůza.Takže rada má zní využijte mech a to v místech kde je třeba i stín žádné kapradiny jsou krásné ale jen na pohled.Já jsem si koupila KANADSKÉ BORŮVKY.nevadí jim stín ani slunce a vyžadují kyselejší půdu takže ideální do míst s mechem a pak buchta či knedlíky na zimu do mražáku mňam.A kdo rád krásu tak RODODENDRONY A AZALKY.Všechno chce kyselou půdu proto je v návodech na jaře a podzim přisypat rašelinou.Místo deky lehátko a nebo zkusit písek a provzdušnění jen tam kde se opalujete.Rychle levně efektivně.PS: mech bude mít díky kyselým dešťům v zahradě časem každý.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 37.146 (?), 30.3.2017 12:46

koukám, že za hodinu mám astronomickou návštěvnost mohl by mi aspoň někdo napsat jestli se mnou souhlasí či poslat like, abych věděla co na to vy?Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 30.3.2017 13:22

Jojo, když to napíšeš tak, jak to je - aby se v tom prase vyznalo. Já nechávám mech růst tak jak je, žádná chemie. Zjara vertikutace + 4 tun písku na plochu cca 900m2 + 6 až 8 kg nového semene a pochopitelně hnojivo, na podzim vertikutace + hnojivo. Pěnišníky​ dávám do substrátu určeném pro ně a k tomu třikrát za rok dosypu rašeliny. To samé na borůvky. Kyselé deště? Jó, to bývalo kdysi daleko horší, ale to by musela být Evropa dávno pod mechem. Neříkám, že nejsou, ale takové jako dříve už nejsou, takže nestrašit. Na druhé zahradě není mech nikde, vertikutaci a písek taky tráva neviděla. Jak ale píšu, mech v trávě mi nevadí, aspoň nemusím tolik sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.146 (?), 30.3.2017 13:44

No já si písek dovolit nemůžu ani hnojivo natož travní semeno. 900m2 snad jde 10 000 to je už problém je fakt, že se nemusí tak často sekat a je třeba naučit se s mechem fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.66 (?), 30.3.2017 22:42

Mech je také zelený  wink...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika