Jak sbírat trávu do koše



host - 9.134 (?) 
28.8.2018 8:19, zobrazeno: 2086x

Dobrý den

možná to bude divně vypadat tento dotaz, ale nevím si s tím rady.

Když posekám trávu rotační sekačkou se sběrem do koše a nechám ji ležet na jednom místě (na zahradě anebo v pytli) abych ji druhý den odvezl na skládku, tak už druhý den tráva smrdí a tvoří takové teplé až horké tekoucí hromádky hlíny nebo co to je...

Když bych ji ale chěl odvézt hned, tak je jí objemově strašně moc...

Mám zhruba 700m zahrady a sekám 1x týdně.. teď v tom suchu teda skoro nesekám.., protože to moc neroste, ale teď zapršelo tak to asi začne zase růst...

Jak to děláte vy? Mám třeba trávu raději dát někam do koleček aby se nazapařila a proschla a bylo jí objemově méně a nevážila tolik desítek kilogramů?

Nebo mám radši koupit sekačku s mulčovacím klínem?

Děkuji za rady a tipy, jak to děláte vy.

PS: Zvažuji pořízení kompostéru, ale spíše ho budu mít až příští rok... Takže toto by pro mě aktuálně nebyla vhodná rada :-(

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 28.8.2018 13:57

Jak to dělám já? Kompostuji. Kompostér na kompostování není nutný.

Rada pro vás - nechte to ležet v rohu zahrady na hromadě (a přidávejte i jiný bioodpad, listí), a až se to zkompostujte, za rok použijte do záhonu.

Člověk by zaplakal, když vidí, že se někdo dobrovolně zbavuje cenné organiky, místo aby ji zapravil do půdy... cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.134 (?), 29.8.2018 9:12

Když to tam leželo tak to strašně smrdělo právě. To tak má dělat? A bylo to hodně horké uvnitř... V suchém létě bych se bál ohně? to nehrozí?

Bohužel nemám žádne listí ani větvičky... v okolí nejsou zatím žádné stromy, takže ani žádné listí.

Vše je nové... Bude to pár let trvat než něco vyroste...

Můžu prostě na hromadu sypat jen samotnou trávu a třeba tam občas přihodit šlupky od brambor apod. z kuchyně? Ale bude toho diametrálně méně než té trávy... :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.19 (?), 29.8.2018 9:25

posekaná tráva má moc vody, stav. V horkém slunečném počasí, staci trávu rozhodit ve vrstve cca 5cm, za den ci dva to hrabema otocte, práce na 5min a za týden to má menší objem, je to suché, jde to kompostovat nebo odvést. Ale tohle delám jen ze začátku sezony, kdy je hodne trávy. Jinak s ní mulcuju, stromy, kere, rajcata, papriky, rovnou s cerstvou trávou ze sekacky, je ji jen potreba rozhrnout opet na cca 5-10cm, neroste v tom plevel.

Na podzim to zareju, ci zapravím motykou, to uz toho materialu je minimalne, kdyz toho mam vic tak hodim do kompostu.

Nekdy hodim na kompost i cerstvou travu v mensi vsrtve, 

kolem a kolem problem je kdyz to kupite v silne vrstve, pak to zacne hnit, srdet, zapari se to..

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 29.8.2018 9:32

Smrdí to, když probíhá anaerobní hnití. Je potřeba to ukládat tak, aby uvolněné šťávy nevytlačily z pórů vzduch. Já používám systém, kdy jeden den posekám a následující den po proschnutí trávy to skoro-seno posbírám pojezdem s košem. Je to dobrý i pro přerostlou trávu, kterou nemůžete už na jeden pojezd mulčovat. Přitom první skání nastavím na vysoké strniště (u Dolmaru i Bosch je to 7) a při sběru se míchá polosuché s snížením strniště "na 3".Další věcí jsou žížaly, které dokáží promíchávat staré a nové vrstvy zakládky,

Pokud už musíte vše zvládnout za jedno odpoledne, pak vězte, že nejlepším levným filtrem na zápach z hniloby je vyzrálý kompost. Takže nasypete kupu trávy a přes ni navrstvíte to co zbylo z té loňské. Máte li jen jeden flek, pak si ji musíte dočasně hodit stranou.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika