Housenky v trávě



host - 198.107 (?)
8.6.2008 12:22

Každý rok máme v tuhle dobu zahradu plnou chroustků, bohužel poslední dva roky je to doslova chroustkové zamoření, něco jako nálet kobylek... většina listů je děravých.

Vím, že je za pát dní klid, a že to stromky rozdýchají, ale přesto... nedá se s tím něco dělat? Ponravy tolik neškodí, máme spíš louku, než trávník... nicméně je to asi jediné stadium, kdy chroustky eliminovat, aspoň trochu.Pozemek je téměř hektarový, takže by to byla opravdu spíš úprava stavu, než likvidace...

Úplně nejlepší by byla nějaká biologická zbraň,ale už jsem celkem zoufalá, tak bych sáhla i po chemii...

Za rady dík, Martina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Michal Pokorný - (15) - 180.197 (?), 19.4.2008 6:34
Já si myslím, že je to opravdu chroustek, v tomhle množství vaší zahradě asi moc neprospívá. I z toho, co jste poslala je vidět, že tráva tam dost živoří. Na takové půdě by teď měla být hustá, mladě zelená tráva se silnými listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 21.4.2008 20:05

Ještě jsem se chtěla zeptat. Jelikož jsem zatím nesehnala ten postřik, řeknete mi někdo, kdy se ty ponravy změní v chroustky a opustí mojí zahradu?  A pane Pokorný máte pravdu v tom, že na trávníku jsou fleky. Nasadila jsem tam sice novou trávu, ale zatím se jí moc nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.107 (?), 8.6.2008 12:22

Každý rok máme v tuhle dobu zahradu plnou chroustků, bohužel poslední dva roky je to doslova chroustkové zamoření, něco jako nálet kobylek... většina listů je děravých.

Vím, že je za pát dní klid, a že to stromky rozdýchají, ale přesto... nedá se s tím něco dělat? Ponravy tolik neškodí, máme spíš louku, než trávník... nicméně je to asi jediné stadium, kdy chroustky eliminovat, aspoň trochu.Pozemek je téměř hektarový, takže by to byla opravdu spíš úprava stavu, než likvidace...

Úplně nejlepší by byla nějaká biologická zbraň,ale už jsem celkem zoufalá, tak bych sáhla i po chemii...

Za rady dík, Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.37 (?), 12.5.2008 12:18

Pídila bych se po tom, co ty ponravy baští. Třeba jen něco zetlelého, třeba ani nevadí. Třeba máte larvy vzácného brouka místo žížal...  Na chemické hubení bych se nevrhala bez řádného rozmyslu... ŽP dostává zabrat.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.48 (?), 29.9.2008 10:54

Dobrý den,

u babičky na zahradě se nám vyskytl zřejmě podobný problém, téměř celý trávník je podvrtán larvami asi 4 cm dlouhými, poměrně tlisťoučkými, s nožičkami v přední části těla, tmavou hlavičkou a zadečkem, jsou jich tam tisíce, člověk se při chůzi po trávníku propadá a objevují se uvolněné drny trávy. Chtěla bych se zeptat zda se jedná o larvy chrousta, zatím jsme na ně vypustili pouze slepice, ale ani ty už nestačí. Co s tím? A až se z larvy vylíhne brouk, hrozí nějaké další škody?

Děkuji

Johana Kaplanová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.9.2008 22:34

Pokud jsou to larvy chroustů, tak až se vylíhnou, tak odletí.  Žádné další škody nehrozí.  Berte to z té lepší stránky - já vím, že poničeného trávníku je škoda, ale zase máte krmivo pro slepičky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.220 (?), 5.10.2008 16:03

Paní Danielo a ti chrousti odletí kam? Máme obavu, že by to mohla být příště naše zahrada, a že jim vzdušný plankton nad ní nebude k životu stačit. Vše je znásobeno tím, že slepičky na chroustičky nemáme, králičci to nežerou a stará z nich zvrací. Prosím sdělte GPS souřadnice vaší zahrady, bude-li to nutné pokusíme se je informovat o místě, kde je s radostí a bez obav jistě příjmete. Zdraví Pepa z Moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 29.9.2008 22:46 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.242 (?), 29.9.2009 16:57

Vlaďko, použila jste ten Dursban, jak Vám radili níže? Já mám zřejmě rok co rok stejný problém - můj udržovaný trávník je vždy po náletu strak jako jedno velké "bojiště"  - jeden kráter vedle druhého - tak už musí nastoupit chemie- zrovna jsem se vrátil ze zahrady a je to běs. Nebo jste použila něco jiného, ještě účinnějšího. v.krcmar zavinac atlas.cz. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.18 (?), 28.7.2011 13:52

Dobrý den! Našla jsem při vytrhávání vysoké housenku dlouhou asi 6cm a širokou jako palec.Je tmavší hnědo zelená a na zadečku má menší bodáček. Housenky bydliště je srovnáno se zemí a bude se stavět chajda co s ní mám dělat? prosím pomoc. Vera.777@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika