Fleky po sekání



host - 211.30 (?) 
10.9.2014 20:30, zobrazeno: 3905x

Dobrý den. Minulý týden jsem sekal zahradu po 3týdnech a stále mám v trávníku tyto fleky. Sekačka byla uplně nová ale asi jsem to sekal na moc nizkou výšku. Mohlo by to tím být? Mám to na více místech zahrady. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 105.132 (?), 11.9.2014 10:08

vyzera na nejaku plesen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.143 (?), 11.9.2014 10:11

Dobrý den,

odpovím i asi na Váš předchozí dotaz se suchým flekem v trávě. Ano toto se stává, jednak tráva sama odumírá, zůstávají tam zbytky nesezbírané trávy a také se občas vyskytne menší plíseň a to vše pak způsobuje hnědnutí porostu. Pokud trávník např. sečete normálně na výšku 4-5 cm a pak posečete třeba na 3 cm tak se budete divit co tam máte hnědých fleků. Je to stařina, kterou je potřeba průběžně odstraňovat vertikutací či lehkým vyhrabáváním jsou na to i spec. hrábě. Čím více je tam stařiny tím je to pro trávník horší, jelikož ke kořenům se nedostává vzduch a živiny. Nyní je již vhodný čas na vertikutaci tak můžete začít s omlazením trávníku. Po vertikutaci je dobré pohnojit, což jste dle fota již asi předčasně provedl.

Martin S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.143 (?), 11.9.2014 10:22

Ještě doplním, přehlédl jsem to info o tom, že jste sekal po 3 týdnech, pokud sečete obecně méně často tak je toto logické, tráva ve spodní části více hnědne jelikož má méně světla a dobré podmínky pro"plesnivění" ve spodní části, navíc snížení výšky by vždy mělo být cca o max. 1/3 výšky listu. Pokud jste měl trávu přerostlou např. na 10 cm i více a posekal ji pak na 3 cm tak to není dobré, navíc pokud to tak děláte častěji tak jsou to poměrně velké stresofé faktory a to také zapřičiňuje ono hnědnutí. Martin S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika