Flekatý trávník



host - 165.46 (?)
7.10.2010 18:03

A nechodí tam čurkat hafina??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 150.50 (?), 7.10.2010 8:51, zobrazeno: 21252x

Dobrý den, mám na trávníku žluté fleky a zajímalo by mě od čeho to je.V létě jsem myslela že je to suchem.Nebo jestli je to nějaká plíseň.Nepěstuji to jako nějaký okrasný trávník, ale zajímalo by me to od čeho to je.Tráva je vysetá v loni na jaře a toto je jen na jednom místě jinak okolo je dobrá.Fotka neni nic moc je to focené telefonem... díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 7.10.2010 16:17

travu treba hnojit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.75 (?), 7.10.2010 16:26

Vážený  "121.238" myslíte si, že je možné aby tráva normálně vyrostla a následně uschnula proto, že nebyla dostatečně pohnojena?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.46 (?), 7.10.2010 18:03

A nechodí tam čurkat hafina??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.20 (?), 28.10.2010 11:07

to mě taky napadlo, nebo nějaká čičina či jiná zvěř?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.198 (?), 16.12.2010 13:45
A co travní plísně? Hnojení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.152 (?), 16.12.2010 20:38

už někdo tuhle zimu našel sněžnou plíseň? Já letos při oblevě dva flíčky a to na tom byl napadaný sníh?týden?. Při prvních dvou sněženích, kdy zem nebyla promrzlá, jsem z těch 100m2 sníh odhrnul, aby zem trochu promrzla a pod sněhem nebylo rozmrzlo. Trochu zdravého pohybu... a experiment, postřik jsem žádný neaplikoval. Ale do dalšího sněžení to zmrzlo jen trochu a pod sněhem trávník rozmrznul. Jestli se někdo bude chtít vyjádřit k ochraně trávníku proti plísni sněžné pokusem o jistou míru holomrazů, prosím o věcné argumenty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.200 (?), 8.2.2011 18:38
Tak ja už som dnes riešil problémy s fliakmi na trávniku okolo domu spôsobenými 100% snežnou plesňou. Napriek tomu, že som na jeseň predpisovo pri krátkodobom oteplení striekal špecifickým fungicídom Heritage, po víkendovom roztopení snehovej mokrej nepredyšnej periny je cca 10% plochy postihnutých. Vlani to bolo horšie. Zatiaľ som len vyhrabal plesnivú trávu a modlím sa, aby nenapadalo znovu toľko snehu. Striekať opäť tým istým prípravkom sa neodporúča kvôli vzniku rezistencie. Poznáte niekto iný prípravok s inou účinnou látkou ako je u Heritage? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.2.2011 23:25

Dobrý večer, plíseň na trávníku jsem řešila vloni (letos to vypadá dobře) a žádnou chemii jsem nepotřebovala. Jen jsem trávník hned po sněhu pohrabala, to jsem ještě opakovala asi dvakrát. Na jaře dosela holá místa a trávník byl zase jako nový! Chemii nemohu používat kvůli psům a zvládli jsme to i bez toho. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.212 (?), 9.2.2011 18:21
Tak to Vam úprimne závidím, že nemusíte chémiu, aj keď tá lyžička chemikálie vzhľadom na plochu ošetreného trávnika nie je až tak veľa. Keby ste videla koľko organických pesticídov striekajú vinohradníci (najmä vlani), tak Vam prestane chutiť vínko. Dnes som v meste kúpil iný prípravok ako Heritage. Volá sa Bumper 25 EC. Tak počkám až sa oteplí a skúsim vyhrabané fľaky zhnitej trávy ošetriť. Podsievať nebude treba, koreň nie je poškodený a tráva znovu vyraší, len to teraz nevyzerá pekne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika