Co to je a jak se toho zbavit?



host - 1.4 (?) 
11.6.2017 21:42, zobrazeno: 3567x
Dobrý den, na malém cvičném golfovém odpalisti se mi v plose na celkem obstojném travniku objevuje vic a vic tohle na obrázku. Problém je, ze to nebere ani rotační ani vretenova sekacka... Manualne je toten nerealny.. Co poradite? Diky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.81 (?), 11.6.2017 23:01

Dobrý den.
Na Vašem obrázku vidím v popředí asi stéblo jílku, ale mohlo by se jednat i o stéblo pýru (obrázek není ostrý, porovnáte si sám). Dál vidím jetel plazivý (bílý) a smetánku (pampelišku). Výměnou golfové hole za kosu a chovem králíků tento problém vyřešíte komplexně k plnému uspokojení zad, porostu i králíků. wink JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 184.243 (?), 11.6.2017 23:23

Ještě tam vidím (vpravo od jílků) "klas" psárky luční. To je opravdu golfový trávník, jak má být :-)

Jílky jsou naprosto běžnou součástí téměř všech druhů travních směsí (takže to téměř jistě není nežádoucí příměs, ale vysel jste si je při zakládání trávníku). Již vícekrát se na téma jílek zde diskutovalo, v archívu by měly být příspěvky dohledatelné.

Obecně: vyžadují lepší péči o trávník, časté sekání...

Pampelišky a jetel bych na odpališti (byť cvičném) taky nečekal.

...

Josef.

P.S. Zpět k dotazu:

1. Co to je, jste se už dozvěděl.

2. Jak se toho zbavit? - Těžko. :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 23:13

Vidím špatně hnojený a málo zavlažovaný trávník. Podle všeho máte rotační sekačku příliš tupou a pro vřetenovku trávník příliš vysoký a plstnatý.

Tedy začněte především přihnojením a zlepšete zálivku. Až se trávník trochu vzpamatuje, vemte ty přerostlé "nedopasky" kosou nebo nůžkami. Pak snižte výšku o 1/3 rotační sekačkou. Dvě zálivky poté snižte trávník na 1/2 pomocí vřetenovky.

Další možností jsou husy. Udržují trávník nizoučký a na rozdíl od ovcí či králíků, nepoškozují drn sešlapáváním nebo hrabáním.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.62 (?), 12.6.2017 9:44

OK, uznávám.. :) Díky za vtipné a rýpavé rady. Pojem golfový jsem použil pro představu o ploše, jde o cca 2,5 ha, kam proste dopadají míče. Navíc jsem vyfotil asi nejhořší možné místo, jako důkaz, že to není až tak hrozný dodám fotku lepšího porostu. Nicméně hnojit a zavlažovat je nemožné. Stejně tak právě nějaké manuální úpravy. Jsem trávníkář samouk, travník udržuji jen celkem častým sekáním a občasnou vertikutací.

Můj dotaz byl proto, že na pohled trávník celkem ujde, ale tyto vyčnívající "klasy" to výrazně snižují... A jak říkám, nedaří se mi jich zbavit ani sekáním. Holt zkusim tu kosu, prostě to projít, a pak budu doufat, že už to nevyroste, resp. to bude stíhat pobírat sekačka...?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.169 (?), 13.6.2017 9:03
Důkaz místo slibů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika