Co je to za plevel



DJholy - (31) - 90.143 (?) 
29.5.2013 17:34, zobrazeno: 5468x

prosba, co je to za plevel a jak se ho zbavit, poradí někdo? Díky.

plevel
plevel
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 29.5.2013 18:01

Mochna. Běžné herbicidy do trávníků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.251 (?), 29.5.2013 20:25

Jen pro pořádek ještě upřesním, že je to nejspíše mochna plazivá - pětilístek - Potentilla repens.

Nepatří mezi významné plevele a tak asi na žádném přípravku nebude konkrétně uvedeno, že dobře (či naopak špatně) účínkuje právě na tuto mochnu. Vyzkoušejte tedy kterýkoli selektivní herbicid proti širokolistým plevelům do trávníků.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
narcisky - (33) - 63.251 (?), 31.5.2013 12:22

herbicid asi jo jen ty teploty pro něj nejsou ted zrovna příznivé také pořád čekám abych celý trávník mohla ošetřit Bofixem ale v návodě píšou aby i noční teploty byly kolem 15 stupnů plus pro dobré učinkování přípravku je to tedy pravda ještě počkat? plevel roste jak blázen furt leje v úterý jsem vše pohnojila a obávám se že mě to déšt odplaví kdoví kam když trávníkové hnojivo bylo údajně s pozvolným uvolnováním na 3 měsíce, protože plevel sice jede ale trávník byl po zimě ještě zatím mizernej a to ještě třeba chytím mechy nebo plísen poradí prosím někdo zda s Bofixem ještě čekat??? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 31.5.2013 23:42

Já jen upozorním, že právě Lontrel a jeho obdoby se dlouhodobě odbourávají, pokud použijete trávu do kompostu, počítejte se dvěma roky na rozklad. A přestože v letáku je "Pěstování následných plodin bez omezení.", tak na školení bylo upozornění nejen na rizika ze slámy, ale i v půdě - funguje jako kořenový jed u sóji. A škodí na dvouděložných rostlinách i odparem - pozor na růže a jiné kulturní rostliny v blízkosti trávníku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.6.2013 0:46

Ano, na kompost z trávy ošetřené Lontrelem jsme mnozí doplatili. Škoda jen, že se o dlouhodobém odbourávání nepíše v příbalovém letáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 1.6.2013 19:21

Ještě jsem byl upozorněn na obdobné přípravky - Trávníkové hnojivo včetně odplevelení s Dicambou - také dlouhé odbourávání, nekompostovat a Travin - hnojivo proti plevelům, obsahuje totéž co Bofix. A to také nemá žádné varování o použití posekané trávy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika