Clover Lawn-trávník z jetele plazivého



Saga. - (3) - 141.58 (?) 
3.4.2019 15:49, zobrazeno: 3543x

Trávník z jetele plazivého si v poslední době pořizuje stále více lidí. Výhody tohoto trávníku jsou známé, a to: malá potřeba zalévání, schopnost jetele vázat vzdušný dusík do půdy, rychlé vytvoření hustého nízkého koberečku a rychlá regenerace. Tento kobereček je na bosou chůzi příjemnější než obyčejný trávník z travin. Já tedy žiju na vesnici a vymazlený trávníček nemám, ale začínám o tom celkem uvažovat.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.4.2019 17:03

No... hezká reklamní fotka, ale skutečnost je na hony vzdálenáwink Klikla jsem na nějaké odkazy a celkem bych si tipnula, že většina není jetel, ale nějaký šťavel. Klasický nízký bílý jetel plazivý, náš, kvete takřka celé léto. Bosou nohou na něj rozhodně nešlápnete, pokud nechcete schytat žihadlo a zabít včelku. A další věc. Mohutně se vysemení všude do okolí. Takže nebudete mít jen jetelíčkový trávníček, ale také jetelíčkové záhony, spáry v dlaždicích apod.  I všude pod těma jehličnanama, co jsou na fotce. Jetel mám v klasickém trávníku a když trávník chcípnul horkem, bylo dobře, že je tam zelené alespoň něco. Ale to je tak jediná jeho výhoda. Když ho přejedete sekačkou a oflákáte trčící květy - vypadá to velice upraveně. Asi den, než vyskočí novéno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 72.16 (?), 3.4.2019 19:50
Mala som datelinovy travnik z bielej dateliny a suhlasim ze bosou nohou ani nahodou, kvoli vcelam. Bol velmi pekny aj s kvetmi. Napriek tomu, ze som ho nekosila, sa nic nevysemenilo. Resp. Neprezilo zimu. Na dalsi rok nevyrastlo nic, len par rastliniek, co vydrzali zimu. Asi to bola nejaka jednorocna datelina. Ale teraz ma to tak inspirovalo, ze si idem vysadit na kusku zase a snad sa mi rozmnozi sama sebou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.193 (?), 4.4.2019 9:47

Jo dobré jsou travní směsy s "mikrojetelem" microclover. Ten dělá takový mini podrost a jistí udržení pěkného vzhledu i vnejvětších suchách a rychle zarůstá vzniklé holiny. Zároveň půdu nemálo obohacuje dusíkem fixací ze vzduchu. Nikdy jsem teda neslyšel že by se jetel plazivý nějak významě množil semeny. Ta jsou těžká a hned spadnou pod rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.80 (?), 3.4.2019 18:09

Sice to někde možná funguje, ale spíš bych doporučil výtvor z Anglie, speciální nekvetoucí odrůdu rmence sličného. Má podobné pozitivní vlastnosti jako jetel a je to podobný nezmar. Porost bude tké nízký a svěže zelený jako u jetele. Při sečení velmi příjemně voní. A protože nemá květy, neláká včelky. Jediný problém je vysoká cena pro založení takového speciálního trávníku. Ale pokud chcete něco jiného než trávu, tak je tohle myslím správná a osvědčená volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.80 (?), 3.4.2019 18:12

Ale o rmenci už se tu psalo ve vlákně náhrada trávníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika